MİSAFİR YAZAR OL SEYAHAT DENEYİMİNİ PAYLAŞ


Gezi Biletim’e Misafir Yazar Ol Seyahat Deneyimini Paylaş! 


Gezi Biletim’den merhaba dostlarım, günümüzde birçok kişi birbirinden güzel, birbirinden farklı yerlere gidiyor ve birçok deneyim elde ediyor. Peki, size, Gezi Biletim sizin gezi, tatil, seyahat, deneyimlerinizi paylaşmanıza imkan veriyor desem.. 

Evet, yanlış duymadınız dostlar, Gezi Biletim böyle bir projeye imza atıyor!

Gelin birlikte ayrıntıları inceleyelim 🙂 


BU PROJENİN AMACI NEDİR?


Her şeyden önce Gezi Biletim, tüm gezginlere, seyahat etmeyi seven dostlarına değer katmayı amaçlamaktadır.

“Bir insanın değerli olması, o insanı bir üst basamağa taşıdığına inanıyorum.”

Birçok gezgin, geziyor geziyor, o kadar çok birikime sahip oluyor ki, bu birikimleri anlatmak, duyurmak istiyor. İşte size fırsat Gezi Biletim sayesinde tüm gezilerinizi istediğiniz gibi anlatabilirsiniz dostlar!


BU PROJENİN FAYDASI NE OLACAK?


  • Bu proje içerisinde yer alarak öncelikle kendinizi değerli hissedeceksiniz dostlar.
  • Yazarlık duygusunu, özellikle de deneyimlerinizi anlatma duygusunun farkındalığını yaşayacaksınız.
  • Gezi Biletim size rehber, siz Gezi Biletim’e rehber olacaksınız.
  • Diğer gezginler ile tanışma fırsatı yakalayacaksınız.

İçinizde ki “özgür ruhu” ortaya çıkarabileceksiniz. Daha çok gezmek isteyeceksiniz, daha çok deneyim kazanmak isteyeceksiniz. Belki de sizin deneyimleriniz, başka bir gezgini hareket geçirecek, başka bir gezgini teşvik edecek. Sizin deneyimleriniz verdiği heyecan ile başka birisi de deneyimlemek isteyecek!

Belki de siz, başka birilerinden esinlenip, içinizdeki gezgini ortaya çıkaracaksınız dostlar 🙂


Yazı İçeriğinde Ne Olacak? Yazı Nasıl Olmalı?


Yazı içeriğinde; 

Gezdiğiniz yer hakkında deneyimleriniz ile edindiğiniz kısa bilgiler; 

 

Örneğin:

“Edirne seyahati: Edirne’ye ilk kez gidişim, Havası, toprağı, esnafı, bir farklı güzeldi. Birbirinden sıcak kanlı insanlar Edirne tatilime ekstra bir neşe kattı..” ve benzeri giriş cümleleri ile başlayabilir gittiğiniz yeri tanımlayabilirsiniz dostlar. 


Gezdiğiniz yerleri ve en çok dikkatinizi çeken, en çok hoşunuza giden yeri anlatabilirsiniz; 

 

Örneğin:

“Edirne’de Saraçlar Caddesine, Selimiye Camii’ne, Karaağaç Tren Garına, Meriç Köprüsüne.. gittim. Gittiğim yerlerin hepsi birbirinden güzeldi fakat Edirne’de en çok beğendiğim yer; Meriç Köprüsü oldu. Meriç köprüsüne gittiğimde öncelikle anı olarak bir kaç fotoğraf çekildim ve hemen ardından çevresinde bulunan kafeteryalarda oturup çayımı yudumlarken kendimi Meriç köprüsünü güzelliğiyle birlikte nehrin akışının huzurunda buluverdim. Gerçekten Edirne gezimde en çok zevk aldığım yerlerden biriside Meriç Köprüsü oldu, Edirne’ye gidecek olanlara Meriç Köprüsüne gitmelerini tavsiye edebilirim. Daha sonrasında ise…” 

Şeklinde bir anlatım yapabilirsiniz dostlar 🙂 


Seyahatiniz boyunca konakladığınız yeri anlatabilirsiniz; 

 

Örneğin:

“Edirne gezimde X otelinde veya X apartında kaldım ya da Edirne’de günlük bir ev kiraladım orada kaldım. Ya da Edirne’de bir arkadaşım da kaldım.. Kaldığım yerin hizmeti beni pek bir memnun etti, konaklama imkanı olarak oldukça konforluydu Edirne’ye gideceklere X yerini tavsiye edebilirim. Çarşıya yakın olması Edirne gezimde bana epey bir kolaylık sağladı…”


Seyahatiniz boyunca yemek yediğinizi yerlerden bahsedebilirsiniz;

 

Örneğin:

“Edirne gezimde, Edirne yöresine ait, Edirne’nin meşhur yemeklerini tatma imkanım oldu. İlk denediğim yemek meşhur Edirne tava ciğeri oldu ve tadı hala damağımda desem yalan olmaz 🙂 Eğer sizinde bir gün yolunuz Edirne’ye düşerse X yerinde Edirne’nin meşhur tava ciğerini denemenizi tavsiye ederim…” 


Seyahatiniz boyunca başınızdan geçen olayları vb. anlatabilirsiniz; 

 

Örneğin:

“Edirne gezimde en çok hoşuma giden şeylerden birisi de Edirne halkının Trakya ağzı şivesi ile konuşmaları oldu. Genellikle H harfini kullanmayan Edirneliler konuşmaları ile beni epey bir güldürdü, emin olabilirsiniz ki Edirne’de hiç H harfini duymayacaksınız. Edirne’de başıma gelen başka bir olay ise…” 


 

Dostlar yazınız bu şekilde olabilir. Bu örnek yazıdan esinlenerek kendi seyahatinizi anlatabilirsiniz 🙂 Seyahatiniz boyunca çektiğiniz fotoğrafları yazı içerisine koymamızı isterseniz, sosyal medya aracılığı ile veya mail aracılığı ile [email protected] mail adresine gönderebilirsiniz. Eğer ki “ben fotoğraf göndermeyeceğim sadece seyahat deneyimimi anlatacağım” derseniz hiç problem yok dostlar sizin güzel canınız nasıl isterse 🙂 


Peki, Nasıl Olacak? Ben Seyahat Yazımı, Seyahat Anılarımı, Deneyimlerimi Gezi Biletim’e Nasıl Ulaştıracağım?


Dostlar, çok basit. Sizin nasıl kolayınıza geliyorsa öyle diyebilirim aslında 🙂

Ben size pratik yöntemleri sunayım dostlar siz istediğinizi tercih edin;

  • “Word” yardımı ile gittiğiniz gezdiğiniz yeri yazmaya başlayın, başınıza gelenleri anlatın, gittiğiniz yerleri, neler yaptığınızı, nerelerde yemek yediğinizi, tavsiyelerinizi, kısacası seyahatiniz, tatiliniz süresince edindiğiniz tüm deneyimleri yazıp kaydedip mail olarak gönderebilirsiniz.
  • İsterseniz Gezi Biletim’in sosyal medya hesaplarından birini kullanarak mesaj olarak atabilirsiniz.
  • İsterseniz de sayfanın sonunda bulunan formu doldurarak seyahat anılarınızı, deneyimlerinizi bizimle ve diğer gezginler ile paylaşabilirsiniz 🙂

Sonrasında Ne Olacak?


Dostlar Gezi Biletim’e göndermiş olduğunuz seyahat yazınızı kontrol edip 12-24 saat süre içerisinde yayınlayacağım. Yazınının yayınlandığına dair size geri dönüş yapacağım dostlar.


Sonuç Olarak!


Artık sizde bir seyahat yazarısınız. Ve istediğiniz zaman istediğiniz kadar Gezi Biletim’e, seyahat deneyiminizi, anılarınızı, başına gelenleri, gittiğiniz yerleri, neler yaptığınızı, nerelerde yemek yediğinizi, tavsiyelerinizi ve daha fazlasını yazıp gönderebilirsiniz dostlarım 🙂

Kısacası dostlar, Gezi Biletim’e misafir yazar olarak seyahatinizi paylaşabilirsiniz.

Yazınız kalıcı olacaktır böylelikle hemde size bir anı olacaktır 🙂 


Gezi Biletim’e Seyahat Deneyiminizi Gönderin!


Word dosyası olarak göndermek isteyenler mail adresini kullanabilir:

Form ile göndermek isteyenler aşağıdaki formu kullanabilir: