Tekirdağ’da Ne Yenir? Tekirdağ’ın Yöresel Yemekleri!

Tekirdağ’da Nerede Ne Yenir? Tekirdağ’ın Meşhur Yiyecekleri!

Tekirdağ denilince neredeyse çoğu kişinin aklına “Tekirdağ Köftesi” gelmektedir. Eğer Tekirdağ’a geliyorsanız mutlaka tatmanız gereken bir lezzet diyebilirim. Tekirdağ’da çoğu yerde “Tekirdağ Köftesi” bulabilirsiniz.

Tekirdağ-Neler-Yapılır-Tekirdağ-Gezilecek-Yerler

Tekirdağ’da en az Tekirdağ köftesi kadar “kelle paça çorbası” da meşhurdur. Eğer farklı bir damak zevki arıyorsanız kelle paça çorbasını deneyebilirsiniz.

Yufkayı seven Tekirdağlıların “Akıtma” denilen bir yemeği vardır. Fakat bu yemek Tekirdağ’ın ilçelerinde, köylerinde daha yaygındır.

Tekirdağ-Neler-Yapılır-Tekirdağ-Gezilecek-Yerler“Tamam, yedik yemeğimizi, doyurduk karnımızı, peki tatlı yok mu?” Öncelikle afiyet olsun, tatlımız olmazsa olmazımızdır. Tatlıyı çok severiz biz Trakyalılar. Meşhur “Hayrabolu Tatlısını” denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Neredeyse hemen hemen her restoranda bulabilirsiniz. Zaten yemek sonrası çay ikramı ile birlikte tatlı isteyip istemediğinizi size sorarlar. Tatlıyla pek aranız yok ise bilemem fakat, sizde tatlıyı seviyorsanız Hayrabolu tatlısını deneyin derim.

 


Konu İçerisinde yazmayı unuttuğumu veya yazılması gereken diğer şeyleri, görüşlerinizi, düşüncelerinizi, yorum yaparak belirtirseniz çok sevinirim dostlar..

Eğer Sizinde Yolunuz Bir Gün Tekirdağ’a Düşerse, Gezi Biletim’in Size Rehber Olmasını Dilerim..


 

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: