6 bin ağaç bulunan en büyük şehir parkımız: Seka Park

6 bin ağaç bulunan en büyük şehir parkımız: Seka Park

6_bin_agac_bulunan_en_buyuk_sehir_parkimiz_seka_park_1631277932_57 6 bin ağaç bulunan en büyük şehir parkımız: Seka Park
Kocaeli’de bulunan Seka Park en büyük şehir parkımız. aynı zamanda devasa bir zemine kurulan park yemyeşil bir gezi adresi. Körfezin kenarına konumlanan parkta rengarenk çiçekler yer alıyor. Çiçeklerin arasında gezmek, yemyeşil çimler arasında fotoğraf çekilmek ve keyifli vakit geçirmek mümkün. Hem denizin havasını alıp hem de devasa büyüklükteki parkı gezebilirsiniz. 

Hq1Kq_1631277972_5471 6 bin ağaç bulunan en büyük şehir parkımız: Seka Park

Seka Park buraya kurulmadan önce yerinde bir kağıt fabrikası bulunuyordu. Fabrika kaldırılıp bu devasa şehir parkı inşa edildi. Seka kağıt fabrikası arazisine inşa edilen park sahile sıfır ve çok güzel bir manzaraya sahip. Dünyanın en büyük kent parklarından biri olarak yerini almış. 

dDQ1K_1631278012_6509 6 bin ağaç bulunan en büyük şehir parkımız: Seka Park

SEKA PARK’TA NELER VAR?

580 dönümlük araziye inşa edilen park içerisinde farklı gezi noktaları bulunuyor. Bu gezi yerleri şöyle;

Marina iskelesi, Normal iskele, Kağıt Müzesi , Kent Müzesi

Oturma alanları, Büfe, Plaj, Dinlenme alanları, Denize inen merdivenler

Işık kuleleri, Balıkçı restoranları, Su oyun alanları

Su ışık gösterileri, Denize inen kızak alanları, İskeleler

Gözetleme kulesi, Koşu ve yürüme alanı, Rıhtım ışıklandırması

Kongre salonları , Zemin altında otopark gösteri ve görsel sanat atölyeleri, sergi salonları, kapalı spor salonları, açık spor sahaları, festival yapımı için mekanlar, gölet, çocuklar için su oyun merkezleri gibi bir çok tesis oluşturulmuş. 

9k02C_1631278117_3274 6 bin ağaç bulunan en büyük şehir parkımız: Seka Park

Bunların yanı sıra 2 adet basket, 2 adet tenis, 1 adet futbol sahasından oluşan spor kompleksi, 1 adet mini golf alanı, 3 adet mini basketbol sahası, kaykay pisti, kondisyon alanı, çocuk oyun alanları, atlı karınca, bisiklet yolu, çim amfi, uçurtma tepesi, kumsal, otopark, 6 adet suni tepe, gül bahçesi, çok amaçlı çim alanları, yürüyüş yolları, ahşap oturma grupları, kafe ve büfeler 2 kilometre uzunluğundaki yürüyüş yolu ve bisiklet yolu, 2 bin araçlık otopark alanı bulunuyor. Keşfedecek çok güzel yerler ve alanlar bulunuyor Seka Park’ta. 

 

 

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed