Amanos Dağları eteklerindeki doğa harikası: Haydarlar Gölü

Amanos Dağları eteklerindeki doğa harikası: Haydarlar Gölü

amanos_daglari_eteklerindeki_doga_harikasi_haydarlar_golu_1618213488_7628 Amanos Dağları eteklerindeki doğa harikası: Haydarlar Gölü
Hatay’ın Hassa ilçesinde asırlar öncesinde volkanik patlama sonucu meydana gelen kayaların arasında oluşan Haydarlar Gölü, görenleri kendine hayran bırakıyor. Hassa’ya 4 kilometre mesafedeki volkanik göl, el değmemiş doğası, Amanos Dağları manzarası ve kayalar arasındaki konumuyla dikkat çekiyor. 

Ufhay_1618213497_5962 Amanos Dağları eteklerindeki doğa harikası: Haydarlar Gölü

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, gölün en kısa sürede turizme kazandırılacağını söyledi. Haydarlar Gölünün yazın kuruduğunu belirten Yayman, “Biz buraya Tahtaköprü Barajından su getirdik. Artık yaz aylarında göl, birçok kuş çeşidine ev sahipliği yapacak. Hatay bildiğiniz üzere dünyanın en önemli kuş yollarından bir tanesi o yüzden bu gölün suyu eksik olmayacak” dedi. 

3ngde_1618213520_08 Amanos Dağları eteklerindeki doğa harikası: Haydarlar Gölü

Haydarlar Gölü’nün yavaş yavaş ülke çapında bilinmeye başladığını belirten Yayman, “Burası volkanik bir alan ve en kısa sürede yapılan çalışmalarla turizmin vazgeçilmezleri arasına girecektir” diye konuştu.                    

nQCdc_1618213621_6943 Amanos Dağları eteklerindeki doğa harikası: Haydarlar Gölü

Bir Cevap Yazın