Amasra’da bayram yoğunluğu! Rezervasyonu olanlar ilçeye girebiliyor


Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Amasra’da Kurban Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte yoğunluk yaşanıyor. ‘Rezervasyonsuz gelmeyin’ uyarısını dikkate almayan tatilciler, karayolunda uzun araç kuyrukları oluşturdu.

Bartın’ın Amasra ilçesinde Kurban Bayramı tatilinde büyük bir yoğunluk yaşanıyor. İlçenin nüfusu 6 bin iken tatilin başlamasıyla nüfus tam 10 katına çıkarak 60 bine ulaştı. Yaşanan yoğunluk sebebiyle trafik polisleri araçları, büyük otoparklara yönlendirdi.

REZERVASYONU OLANLAR İLÇEYE GİREBİLİYOR

İlçe merkezine girişte trafik polisleri sadece ikametgahı Amasra’da olan ve daha önce otel rezervasyonu yaptıran vatandaşların araç girişine izin veriyor.

PLAJLARDA ŞEMSİYE AÇACAK YER KALMADI

Amasra nüfusu 60 bine ulaşınca otellerin doluluk oranı da yüzde 90’ın üzerine çıktı. Büyük Liman mevkisinde bulunan plajda ise şemsiye açacak yer bulunamadı. Plajda yer bulamayan vatandaşlar ağaçlık bölgeleri tercih etti.

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: