Antalya’da Ne Yenir? Tatmanız Gereken Lezzetler!

Antalya'da-Ne-Yenir-Antalya'nın-Meşhur-Yemekleri

Antalya’da Ne Yenir? Tatmanız Gereken Lezzetler!

ANTALYA’DA NE YENİR? ANTALYA’NIN LEZZETLERİ!

 

Her bölgenin ve neredeyse her ilin kendine özgü bazı yemekleri vardır. Bunların lezzetini gideceğimiz yerlerde keşfetsek fena olmaz dimi? Yeni tatlar, yeni lezzetler, yeni kültürler. Antalya’da bu lezzetlerden elbette var. Sonuçta her gün yediğiniz şeyleri orada da yemek olmaz. Biraz farklılık gerekli dimi? Şimdi gelin birlikte Antalya’nın lezzetlerine bakalım.

 

YOĞURTLU PATATES

 

YOC49EURTLUPATATES Antalya'da Ne Yenir? Tatmanız Gereken Lezzetler!

Yuvarlak dilimler halinde kızarmış patates, üzerinde sarımsaklı yoğurt ve kızarmış yağ ile servis edilen yoğurtlu patates pek çok kişi tarafından farklı bir lezzet olarak algılanmaktadır. Yaz aylarında böyle yemekler pek yenmez yağlı olduğu için ama arada bir kendinizi şımartmak da sorun olmaz herhalde. 7Mehmet’e giderseniz mutlaka yoğurtlu patatesi denemenizi tavsiye ederim.

ACILI EZME

 

ACILIEZME Antalya'da Ne Yenir? Tatmanız Gereken Lezzetler!

 

Acılı ezme aslında artık çoğu yerde var ve çoğu yerde meze olarak servis ediliyor. Fakat Antalya’da acılı ezmeyi sanki bir tık üste
taşımışlar. Ezmeyi bol dereotu ve maydanoz ile yapıyorlar. Piyazcı Mustafa’nın Yeri’nde mutlaka bunu da tatmanızı öneririm. Zaten sofraya oturur oturmaz ikram olarak önünüze gelecektir.

 

TAHİNLİ PİYA

 

TAHC4B0NLC4B0PC4B0YAZ Antalya'da Ne Yenir? Tatmanız Gereken Lezzetler!

 

Meşhur piyazcı Mustafa’nın yeri Antalya’nın en meşhuru. 1965’tenbugüne tam bir babadan oğula esnaf lokantası. Harika bir köftesi ve yumurtalı, tahinli piyazı var. Tahinli piyaz yemenizi tavsiye ederim. Yeterince doyurucu ve lezzetlidir.

İSLİ (YANIK) DONDURMA

 

C4B0SLC4B0YANIKDONDURMA Antalya'da Ne Yenir? Tatmanız Gereken Lezzetler!

 

Barbekü sos, isli peynir vb. lezzetlerin tatlı versiyonu da diyebiliriz isli dondurma için. Yanık sütten yapılıyor ve yerken damağınıza hafif yanık tadı geliyor. Ama kesinlikle rahatsız edici bir tat değil, aksine çok lezzetli. İki çeşidi var; çikolata ve kaymak. Antalya’nın merkezindeki Akdeniz Pastanesi’nde satılıyor. Fiyatı ise oldukça uygun. Dolu dolu bir kase dondurmanın fiyatı 5 TL civarında.

 

TAHİNLİ BAL KABAĞI TATLISI

 

TAHC4B0NLC4B0BALKABAC49EITATLISI Antalya'da Ne Yenir? Tatmanız Gereken Lezzetler!

 

Antalyalılar her şeye tahin koymayı çok seviyor. Bal kabağı da bunlardan biri. Antalya’ya gidenlerin mutlaka ama mutlaka denemesi gerektiğini düşünüyorum. Tatlı Antalya’daki birçok restoranda bulunuyor.

 

GOLÇA DONDURMA

 

GOLC387ADONDURMA Antalya'da Ne Yenir? Tatmanız Gereken Lezzetler!

 

Antalya’da yeni açılmış işletmelerden biri Golça Dondurma.  Son zamanların favorisi füzyon mutfağından esinlenmişler aslında. Siz dondurmanın siparişini verince onlar hemen gözünüzün önünde yapıyorlar. Hazırlanış süresi biraz uzun ama onu da görsel bir şova dönüştürerek keyifli hale getiriyorlar.


Konu İçerisinde yazmayı unuttuğumu veya yazılması gereken diğer şeyleri, görüşlerinizi, düşüncelerinizi, yorum yaparak belirtirseniz çok sevinirim dostlar..

Eğer Sizinde Yolunuz Bir Gün Antalya’ya Düşerse, Gezi Biletim’in Size Rehber Olmasını Dilerim..


 

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed