Antalya’da Şehir İçi Ulaşım Nasıl?

Antalya’da Şehir İçi Ulaşım Nasıl?

ANTALYA’DA ŞEHİR İÇİ ULAŞIM NASIL?

 

Bildiğiniz üzere ulaşım bazen tatili zehir etmektedir. Sebebi ise tek kelime ile yoğunluğun neden olduğu “TRAFİK”tir.  Antalya’da tramvay Antray olarak adlandırılmaktadır. Antalya’nın merkezinden geçen bu tramway halkın ve turistlerin en çok kullandığı ulaşım türüdür.  Sizde tercih edebilirsiniz. Peki nedir bunun fiyatı?

 

Tramvay (Antray) Ücretleri;

  • Tam: 2 TL
  • Öğrenci: 1,20 TL
  • Kartlı Biniş: 1,80 TL

Ücretlerinin çok cüzi rakamlar olması insanların nostaljiyi yaşamasına da teşvik etmektedir. Farklı bir ulaşım türü ise halk otobüsleridir. Halk otobüslerini de tercih ederek ulaşımınızı kolaylaştırabilirsiniz.

 

Tramway28Antray29-1024x576 Antalya'da Şehir İçi Ulaşım Nasıl?

 

ANTALYA’YA NASIL GİDİLİR?

 

Antalya’ya bulunduğunuz konumdan gitmeniz için karayolunu veya havayolunu tercih edebilirsiniz. Havayolu ile ulaşım genelde karayoluna göre biraz daha pahalıdır fakat ulaşım süresi kısadır. “Ulaşım süresi kısa tamam da uçak biletleri çok pahalı nasıl alayım” diyorsanız; Bunun için size tavsiyem Antalya uçak biletinizi daha önceden almanızı tavsiye ederim. Yaz aylarında gideceğiniz Antalya tatiliniz için uçak biletinizi mümkünse bir iki ay önceden almanız maddi açıdan sizi rahatlatacaktır.

 

“Antalya’ya uçtuk geldik, şehir merkezine nasıl gideceğim?”  Havaalanından taksi ile şehir merkezine 15 dakika bir süre ile ulaşabilirsiniz. Taksi ücretleri turizm bölgesi olduğu için biraz fazla olabilir. Bilginiz olsun derim.

 

Bunun yanı sıra şöyle de bir ulaşım türü var; Sun Express servisleriyle şehrin istenilen noktasına gidilebilmektedir. “Peki bunu ücretleri neler?”

HAVAC59E Antalya'da Şehir İçi Ulaşım Nasıl?

 

Sun Express Servis Ücretleri

  • Mahmutlar – Havalimanı: 35 TL
  • Alanya – Havalimanı: 30 TL
  • Manavgat – Havalimanı: 25 TL

Ayrıca Antalya’da Havaş servisleri ile de gitmek istenilen ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz dostlar.


Konu İçerisinde yazmayı unuttuğumu veya yazılması gereken diğer şeyleri, görüşlerinizi, düşüncelerinizi, yorum yaparak belirtirseniz çok sevinirim dostlar..

Eğer Sizinde Yolunuz Bir Gün Antalya’ya Düşerse, Gezi Biletim’in Size Rehber Olmasını Dilerim..


 

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed