Baharın müjdecisi kiraz çiçeklerinden kartpostallık manzaralar

Baharın müjdecisi kiraz çiçeklerinden kartpostallık manzaralar

baharin_mujdecisi_kiraz_ciceklerinden_kartpostallik_manzaralar_1619529377_2615 Baharın müjdecisi kiraz çiçeklerinden kartpostallık manzaralar
Afyonkarahisar’ın Çay ve Sultandağı ilçelerinde, baharın gelişiyle çiçek açan kiraz ağaçları seyrine doyumsuz manzaralar oluşturdu. Türkiye’nin önemli kiraz üretim merkezlerinden Afyonkarahisar’da, Ziraat 0900 (Napolyon) ile Gılli çeşidi başta olmak üzere yılda yaklaşık 42 bin ton meyve üretimi yapılıyor.

Ajyf3_1619529388_6888 Baharın müjdecisi kiraz çiçeklerinden kartpostallık manzaralar

Kentte yetiştirilen kirazların yüzde 70’i Avrupa ülkelerinin yanı sıra dünyanın pek çok farklı ülkesine ihraç ediliyor. Türk Patent ve Marka Kurumunca bu yıl coğrafi işaret belgesiyle tescillenen “Sultandağı Kirazı” bölge çiftçisinin en önemli gelir kaynağını oluşturuyor.

NkRjD_1619529427_1172 Baharın müjdecisi kiraz çiçeklerinden kartpostallık manzaralar

Afyonkarahisar-Konya kara yolundaki Çay ve Sultandağı ilçeleri arasındaki yaklaşık 44 bin dekarlık alanda, bahçelerde çiçek açan kiraz ağaçları, göz kamaştırıyor.
Adeta “beyaz gelinliğini” giyen kiraz ağaçlarının muhteşem görselliği, AA muhabiri tarafından havadan ve karadan görüntülendi.

xKy2E_1619529611_0186 Baharın müjdecisi kiraz çiçeklerinden kartpostallık manzaralar

Fotoğraf tutkunlarının da uğrak noktası haline gelen kiraz bahçeleri, bembeyaz manzarasıyla Afyonkarahisar-Konya arasında seyahat edenlerin dikkatini çekiyor.
Konya’ya seyahat eden Durdu Güney, fotoğraf çekmek için durduğu bir kiraz bahçesinde, AA muhabirine, “Yolda giderken bembeyaz kiraz bahçelerini gördük. Gerçekten çok güzel ve şahane manzaralar. Çok beğendim ve fotoğraf çekinmek istedik. Hatta sosyal medyalık görseller ortaya çıktı. Yol boyunca en güzellerini hesaplarımdan paylaşacağım. Bu güzergahı kullananlar olursa muhakkak kiraz bahçelerine uğrasınlar, tavsiye ediyorum.” diye konuştu.

g6n8I_1619529652_5266 Baharın müjdecisi kiraz çiçeklerinden kartpostallık manzaralar

Güney, kiraz çiçeklerinin yeşil-beyaz manzarasının yanı sıra kokusunun da etkileyici olduğunu sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed