Şimdi yükleniyor

Beş yıldızlı otellerin yanı başında çardakta tatil!

Beş yıldızlı otellerin yanı başında çardakta tatil!

bes_yildizli_otellerinde_yani_basinda_cardakta_tatil_1622534956_6164 Beş yıldızlı otellerin yanı başında çardakta tatil!
Antalya’da beş yıldızlı lüks otellerin hemen yanı başında denize sıfır olarak kurulan çardaklarda yaşayan vatandaşların izole tatil keyfi başladı.  Çoğunluğunu yerli vatandaşların oluşturduğu bölgedeki yaşam,  5 yıldızlı otellerdeki diğer tatilcileri bile kıskandırıyor.   

ArvCA_1622534967_5955 Beş yıldızlı otellerin yanı başında çardakta tatil!

Antalya’da 5 yıldızlı otellerin yoğun bulunduğu bölgenin hemen yanında yer alan Kumköy Mahallesi’nde denize sıfır çardaklar yerli ve yabancı turistlerin dikkati çekiyor. Aksu ve Serik ilçeleri başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir tarafından gelen yüzlerce kişi, yaz aylarını denize sıfır bölgeye kurdukları ahşap çardaklarda geçiriyorlar.  Hem uzaktan eğitim, hem havaların bu yıl mevsim normallerinin üzerinde sıcak seyretmesi  sebebiyle  Mayıs ayı başında bölgeye taşınmaya başlayan vatandaşlar, ilk olarak çardaklarını tamir ediyorlar. Tam kapanma ve hafta sonu kısıtlamalarını burada geçiren bölge halkı,  500’ü geçkin çardakta yaşam tarzlarıyla yerli ve yabancı turistleri kıskandırıyor.  Yaklaşık 2 bin kişinin yaşadığı çardakların, ormanlık alana ve denize yakın olması da bölge halkına huzur veriyor. 

pRseZ_1622534985_0473 Beş yıldızlı otellerin yanı başında çardakta tatil!

“OKSİJEN BİR YANDAN, DENİZ BİR YANDAN”

1 ay önce çardaklara taşıdıklarını belirten Mehmet Gök, “Havası çok temiz. Hastalık olmaması için bire bir. Oksijen bir yandan, deniz bir yandan. Şehir hayatından uzağız” dedi. Rahime Gök de, çardaklarda yaşamaktan dolayı memnuniyetini dile getirdi.

W9xhK_1622535006_412 Beş yıldızlı otellerin yanı başında çardakta tatil!

“KORONA BURAYA UĞRAMAZ”

“Değerini bilene çok güzel hayat var” diyen Şükran Kandemir ise, “2 bin kişiye yakın insan var burada.  Geçen yıl geldim, memnun kaldım. Çift daire çardak kurdum” ifadesini kullanırken, eşi Faruk Kandemir de, “Buraya geldiğim zaman huzur buluyorum. 2 ay oldu geleli, tam kapanmada da buradaydım. Şehir hayatı sıkıcı oluyor, burası daha havadar. Önün deniz, arkan ırmak, orman var. Korona buraya uğramaz, denizden korkar o” diye konuştu.          

WBUxu_1622535026_9698 Beş yıldızlı otellerin yanı başında çardakta tatil!

Bir Cevap Yazın