Blaundos Antik Kenti yıldızlar altında


Uşak’ın Ulubey ilçesinde yer alan Büyük İskender’in Anadolu seferiyle Makedonya’dan gelenler tarafından kurulan, daha sonra Bergama Krallığı ve Roma İmparatorluğu’na bağlanan, derin vadilerle çevrili bir yarımada üzerinde yer alan Blaundos Antik Kenti’nde yıldızlar güzel görüntü oluşturdu.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Uşak, köklü kültürel öğelerinin yanı sıra sanatsal mânâda da oldukça eskiye dayanan bir geçmişi var.

İlçenin Sülümenli köyündeki Blaundos antik kenti M.Ö. 33’te Makedonyalılar tarafından kuruldu.

Helenistik çağdan kalan Blaundos Antik Kenti,Sülümenli Köyü’nün kuzeydoğusuna düşen bir yarım ada gibi, kanyonlarla çevrili stratejik bir tepenin üzerine Makedonya’lar tarafından inşa edildi. Blaundus; Büyük İskender’in Anadolu Seferleri’nden sonra Makedonya’dan gelenler tarafından kuruldu.

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: