Buz tutan Karagöl fotoğraf tutkunlarının gözdesi oldu

Buz tutan Karagöl fotoğraf tutkunlarının gözdesi oldu

buz_tutan_karagol_fotograf_tutkunlarinin_gozdesi_oldu_1614774106_8072 Buz tutan Karagöl fotoğraf tutkunlarının gözdesi oldu
Her mevsim ayrı güzelliğe bürünen Borçka Karagöl Tabiat Parkı, kışın gelişiyle karlar altında kaldı. Hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesiyle Karagöl’ün yüzeyi buz tuttu. Türkiye’nin tek biyosfer rezerv alanı olan Camili’ye giden yol üzerinde bulunan ve 368 hektarlık alana sahip Borçka Karagöl Tabiat Parkı, çevresindeki vadiler ve ormanlarla kaplı eşsiz doğasıyla fotoğraf ve doğa tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. 

SON YILLARIN GÖZDESİ KARAGÖL’DE PANDEMİ SESSİZLİĞİ

Borçka ilçesine 27 kilometre uzaklıktaki Karagöl, her mevsim ayrı bir güzelliği içinde barındırıyor. Çam ağaçları ve şelaleler arasında yer alan, doğal güzelliğiyle Karagöl Tabiat Parkı, görenleri kendisine hayran bırakıyor. Doğası ve coğrafi güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin son yıllarda sıkça ziyaret ettiği Karagöl’de, pandemi nedeniyle sessizlik hakim.

Eo4ia_1614774144_5839 Buz tutan Karagöl fotoğraf tutkunlarının gözdesi oldu

Yazın yeşilin, sonbaharda sarı, turuncu ve kırmızının onlarca tonuna barından Karagöl kış aylarında ise kar yağışıyla birlikte beyaz gelinliğini giydi. Bölgede havaların sıfırın altına düşmesiyle birlikte gölün yüzeyi ise buz tuttu.

BUZ TUTAN GÖLDE ÜZERİNE ÇIKIP FOTOĞRAD ÇEKİLDİLER

Buz tutan gölü görmek isteyen doğa tutkunları arazili araçlarıyla gölün kıyısına kadar çıkarken, kimileri ise karla kaplı yolda araçlarını bırakıp yürüdüler. Yüzeyi tamamen buz tutan gölün üzerine çıkan vatandaşlar, bol bol fotoğraf çekilip, yürüyüş yaptılar.

ea8ki_1614774157_598 Buz tutan Karagöl fotoğraf tutkunlarının gözdesi oldu

ETKİLEYİCİ BİR MANZARAYA SAHİP

Gölün üzerine çıkıp fotoğraf çekinen Ayhan Hatinoğlu isimli vatandaş, “Karagöl’ün yazı güzel, kışı daha güzel. Buz tutmuş gölün doğa manzarası gerçekten etkileyici” dedi.

Erzincan’dan Karagöl’ü görmek için gelen Suhi Günergök ise, “İlk defa geldim buraya, çok güzel bir yer. Doğa harikası insanı kendine hayran bırakıyor. Buz tutan gölün üstüne çıkıp fotoğraf çekildik. Her halde buz kalınlığı 20 santimetre vardır, rahatça üzerinde yürünebiliyor” ifadelerini kullandı.

Vckif_1614774169_7938 Buz tutan Karagöl fotoğraf tutkunlarının gözdesi oldu

“CESARET EDİP YÜRÜYEMEDİM SADECE ADIM ATABİLDİM”

Elif Aksaç ise, “Bu denli buz tutabileceği ihtimalini vermiyordum açıkçası, çok şaşırdım. Üzerine yürünebilecek seviyede bir kar tutmuş son derece güzel. Cesaret edip yürüyemedim sadece adım attım o kadar” diye konuştu.

Y4gSY_1614774212_084 Buz tutan Karagöl fotoğraf tutkunlarının gözdesi oldu

Her mevsimin farklı güzel olduğunu ifade eden Sabir Yapıcı ise, “İlkbaharda, sonbaharda renk cümbüşü oluyor, rengarenk oluyor burası. Her mevsimi bir başka güzel. Kışın ise gölün yüzeyi bu tutuyor. Muhteşem bir görsel şölen sunuyor” ifadelerine yer verdi. 

QpPFZ_1614774224_8472 Buz tutan Karagöl fotoğraf tutkunlarının gözdesi oldu

                                         

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed