Çocuklara özel! Evden gezebileceğiniz sanal turlar

Çocuklara özel! Evden gezebileceğiniz sanal turlar

cocuklara_ozel_evden_gezebileceginiz_sanal_turlar_1619167556_8919 Çocuklara özel! Evden gezebileceğiniz sanal turlar
Korona günlerinde evde kalan çocuklarla, eğlenip bilgi sahibi olabileceğiniz sanal yolculuklar yapmaya ne dersiniz? Uzay üssünden, dinozor fosillerine, lego dünyasından, akvaryum gezisine, saray turuna hatta eğlenceli sirk gösterisine kadar keyifli bir yolculuk sizi bekliyor…

ANITKABİR


Q0mvo_1619165823_2939 Çocuklara özel! Evden gezebileceğiniz sanal turlar

Gezimize ilk olarak bu özel günü çocuklara armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret etmekle başlayabiliriz. Anıtkabir’e gidemesek de sanal turla bu duyguyu bir nebze olsun yaşayabiliriz. Aslanlı Yol, Tören Alanı, Basamaklar, Anıtkabir’in iç ve dış tüm alanlarını ayrıntısıyla görmek mümkün. Anıtkabir sanal turu bu linkte…

KURTULUŞ SAVAŞI MÜZESİ


wwXnG_1619165725_149 Çocuklara özel! Evden gezebileceğiniz sanal turlar

Sanal da olsa hazır Ankara’ya gelmişken bir başka önemli müze daha var. Çocuklarla birlikte cumhuriyetin hangi aşamalardan geçerek kurulduğunu, Atatürk devrimlerinin doğuşuna tanıklık edebileceği eski Türkiye Büyük Millet Meclisi binasını da gezebilirsiniz. Bu müze aslında Türkiye’nin ilk çocuk dostu müzesi. Çocuklar için özel anlatımları var. Müzenin linki burada.

LEGOLAND


ZsStZ_1619166664_5145 Çocuklara özel! Evden gezebileceğiniz sanal turlar

Legoların büyülü dünyasında yolculuk yapmayı pek çok çocuk sever. Koronavirüs nedeniyle dünyadaki pek çok yer gibi kapalı olan Legoland, sitesindeki sanal yolculukla gezilebiliyor. Hadi, legodan yapılmış her şey çocukları bekliyor.

DİSNEY WORLD- ORLANDO EĞLENCE BÖLGESİ


CbDZy_1619166678_2741 Çocuklara özel! Evden gezebileceğiniz sanal turlar

ABD’nin Orlando şehrinde yer alan eğlence bölgesi çok zengin gezi seçenekleri sunuyor. Walt Disney World, Magic Kingdom, Epcot, Animal Kingdom, Disney MGM Stüdyoları, Universal Stüdyoları, Sea World eğlence parkları birçok yeri, sanal turla gezmek mümkün. Orlando’nun büyülü eğlence dünyasına yolculuk bu linkte. Ayrıca çocukların çılgınca eğlenebileceği Disneyland’ı güzel çekimlerle keşfedebilirsiniz. Bu eğlenceli yolculuktan çocuklar kadar siz de çok hoşlanacaksın.

NATIONAL MUSEUM


ZGuqX_1619166802_0864 Çocuklara özel! Evden gezebileceğiniz sanal turlar

Doğa ve tarih tutkunuysanız, dünyanın en önemli müzesi olarak kabul edilen National Museum’u sanal alemde gezmeye ne dersiniz? Washington’daki bu müzede bitkiler, hayvanlar, fosiller, meteorlar ve daha pek çok şey var. Dinozor seven çocukları müthiş bir tur bekliyor. National Museum bu linkte…

NASA (UZAY KEŞFİ)


rjXqZ_1619166875_7859 Çocuklara özel! Evden gezebileceğiniz sanal turlar

Uzay ve gezegenlerle ilgili şeylere düşkünler için, NASA’nın astronotların kullandıkları uzay araçlarından yer çekimi odalarına kadar pek çok şeyi görebileceğiniz bir sanal turu var. NASA sanal turu burada. Bir uzay mekiğinin içini merak ediyorsanız, Google’un Uluslararası Uzay İstasyonu’nu gezebileceğiniz sanal turunu tıklayabilirsiniz. 

ULUSAL PARKLAR 


Zic4P_1619166923_5197 Çocuklara özel! Evden gezebileceğiniz sanal turlar

Amerika kıtasındaki ulusal parkların sanal turu gerçekten görülmeye değer. Alaska’daki Kenai Fyordları, Havai Volkanları, Meksika’daki Carlsbad Mağaraları, Utah’taki Bryce Kanyon, Florida’daki Dry Tortugas gerçekten müthiş çekim gücüyle şahane bir sanal tur fırsatı sunuyor. Ulusal Parklar için sanal tur bu linkte… 

NATIONAL AQUARIUM


pkf6K_1619167052_1677 Çocuklara özel! Evden gezebileceğiniz sanal turlar

Çocukların en sevdiği yerlerin başında gelir akvaryumlar. Yüzlerce deniz canlısı rengarenk balıklar. ABD’nin Baltimore şehrindeki Ulusal Akvaryum’un güzel bir sanal turu var. Evde kaldıkları bu sıkıcı günlerde böylesine renkli bir dünyaya yolculuk yapmak isteyen çocuklar bu linki tıklayabilir. Yüzlerce balık çeşidi tropikal bir bahçe ve zengin akvaryum çeşitliliğini kaçırmayın.

RAHMİ KOÇ MÜZESİ


jmPgV_1619167157_4506 Çocuklara özel! Evden gezebileceğiniz sanal turlar

Türkiye’de sanayi ve endüstri tarihine ilişkin tüm ayrıntıları bulabileceğiniz Rahmi Koç Müzesi güzel bir sanal gezi imkanı sunuyor. Haliç kıyısındaki bu müzede eski model arabalar, çizgi filmlerde görülen şirin bisikletler, buharlı gemi makineleri, para basma matbaasına kadar pek çok şey var. Rahmi Koç Müzesi bu linkte…

MİNİATÜRK


gfBub_1619167245_4435 Çocuklara özel! Evden gezebileceğiniz sanal turlar

Çocuklara yurdumuzun önemli eserlerinin minyatür hallerini göstermeye ne dersiniz? Haliç kenarındaki bu şirin yerde, İstanbul’un, Anadolu’nun hatta dünyanın önemli yapılarının 1/25 oranında küçültülmüş halleri var. Saraylar, yalılar, Peri Bacaları, Pamukkale, camiler, kiliseler, sinagoglar batıdan doğuya doğru bütün ülkeyi dolaşmaya başlıyorsunuz. Hadi, bu güzel parkta minik bir yolculuk yapmaya…

OYUNCAK MÜZESİ


Q74cl_1619167341_0797 Çocuklara özel! Evden gezebileceğiniz sanal turlar

700’li yıllardan günümüze değin oyuncaklardaki değişimi görmek isteyen çocuklar için İstanbul Erenköy’deki oyuncak müzesi eğlenceli bir yolculuk sunuyor. Üstelik bu müzeyi gezerken anne babalar daha çok şaşıracak. Buradaki oyuncaklar sizi çocukluk yıllarınıza götürebilir. Müzeye ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

BLENHEIM SARAYI


iDiRZ_1619167404_8267 Çocuklara özel! Evden gezebileceğiniz sanal turlar

Bir İngiliz Sarayı nasıl olur diye merak ediyor musunuz? İngiltere’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki önemli yapısı Blenheim Sarayı’nın tüm odalarını, ayrıntılarını rahatlıkla gezebileceğin sanal turu mevcut. Birleşik Krallık Eski Başkanı Winston Churchill’in doğduğu bu ev aynı zamanda bu ülkede kraliyet ailesine ait olmayan saray unvanına sahip tek yapı. İngiliz Sarayı nasıl olur diye merak edenler, bu yapı tek tıkla karşında.

ZEUGMA MÜZESİ (GAZİANTEP)

oEvzV_1619167491_3249 Çocuklara özel! Evden gezebileceğiniz sanal turlar

Çocuklarla birlikte biraz da kültür sanat gezisi yapmaya ne dersiniz? Gaziantep’te dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesi olan Zeugma’nın en önemli eseri Çingene Kız figürlü mozaiktir. Bu müzede 2000 yıllık mozaiklerin eksik parçaları lazer sistemiyle görüntülü olarak tamamlanıyor. Müzeye ziyaret için bu linki tıklayabilirsiniz.

CIRQUE DU SOLEIL


q422Q_1619167526_6528 Çocuklara özel! Evden gezebileceğiniz sanal turlar

Biraz da eğlenceli bir sanal tur istiyorsanız şanslısınız. Dünyanın en önemli şov gruplarından biri olan Cirque du Soleil, insanların evine kapandığı korona günleri için AmaLuna şovunu internet üzerinden yayınlıyor. Bu güzel şovu izlemek isterseniz tıklayın. Şovu belli saatlerde canlı yayınlıyorlar.

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed