Dar boğaz arasından geçilen Göbün Koyu


Göbün Koyu herkesin görmek isteyeceği harika manzaralar sunuyor. Öyle güzel bir gezi yeri ki Dalaman’a gelen herkes mutlaka burayı da ziyaret ediyor. Göbün Koyu masmavi denizi yemyeşil doğası ile gezilecek harika bir yer. Bölgede yer alan koylar içerisinde kendine has manzarası bulunan koy her mevsim misafirlerini ağırlıyor.


 

Göbün Koyu adını sık duyuran bir yer. Güzelliği ile dillere düşen koy herkesi mutlu ediyor. Yat ve tekne sahipleri koyda demir atıyor ve günlerce hatta haftalarca kalıyor. Güzel bir marinası var. Bu marinada bekleyen yatlarda misafirler gece gündüz farklı manzaralarla karşılaşıyor. Dalgasız güzel bir denizi var Göbün Koyu’nun. Şubat ayında dahi kalabalık olan koy muhteşem bir gezi adresi.

Antik dönemlerde buralar çok önemli olmuş. Ticaretle geçimlerini sağladıkları için deniz kenarlarını daha çok tercih etmişler. Sit alanı olan bu yerlerde kazı çalışmalarıyla çok güzel bulgular elde edilmiş. hala kazı yapılacak birçok yer. 

Dalaman’da tekne gezintisi yaparken irili ufaklı özel adalar görebilirsiniz. Özel adalar kişiye özel ve başkasına açık değil. 

Tropik bir ada gibi Göbün Koyu. Suyun derinliklerinde ise tarihi yapılar olduğu söyleniyor. Girişi çok dar olan adanın çevresi de çam ve zeytin ağaçlarıyla kaplı. Girişinin dar olması sebebiyle dalgasız bir denize sahip. 

GÖBÜN KOYU’NA NASIL GİDİLİR?

Dalaman’da yer almasına rağmen Göbün Koyu Göcek’e daha yakın konumda. Bu yüzden Göcek’ten aktarma yaparak koya ulaşmak mümkün. 

 

 

 

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: