Demokrasi ve Özgürlükler Adası ziyarete açıldı! İşte bilet fiyatı

Demokrasi ve Özgürlükler Adası ziyarete açıldı! İşte bilet fiyatı

demokrasi_ve_ozgurlukler_adasi_ziyarete_acildi_iste_bilet_fiyati_1628942406_4071 Demokrasi ve Özgürlükler Adası ziyarete açıldı! İşte bilet fiyatı
Demokrasi ve Özgürlükler Adası, bugün itibarıyla ziyarete açıldı. Demokrasi ve Özgürlükler Adası İşletme Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, bugün ziyarete açılan Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nın bünyesinde yer alan müzeler, tarihi ve tescilli yapılar, restoranlar, kütüphane ve açık hava sanat eserleri ziyaret edilebilecek.

RaxmK_1628942416_6449 Demokrasi ve Özgürlükler Adası ziyarete açıldı! İşte bilet fiyatı

Toplumsal hafıza açısından son derece önemli bir kongre merkezine ve açık hava müzesine dönüştürülen Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda, Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’nun hatıraları yaşatılıyor. Türkiye’nin 9. Başbakanı Adnan Menderes’in çocukluk ve gençlik yıllarının, başarılarının ve hayatında önemli dönüm noktalarının aktarıldığı Adnan Menderes Müzesi, 27 Mayıs 1960 darbesi sırasında Maliye Bakanı olarak görev yapan Hasan Polatkan’ın adının yaşatıldığı ve darbe yargılamalarının yapıldığı spor salonunun dönüştürüldüğü 27 Mayıs Müzesi ve geç Osmanlı döneminden bugüne kadar olan dönemde demokrasi yolculuğunun dönüm noktalarının anlatıldığı Demokrasi ve Özgürlükler Müzesi adanın tarihine ışık tutuyor.

ZlX9w_1628942430_2403 Demokrasi ve Özgürlükler Adası ziyarete açıldı! İşte bilet fiyatı

Demokrasi ve Özgürlükler Adası, pazartesi günleri hariç haftanın her günü misafirlere açık olacak. Adayı ziyaret için biletler, Biletix web sitesinden veya iskelede yer alan satış noktasından temin edilebilecek. Ulaşım ise Kadıköy’de bulunan İDO İskelesi’nden gerçekleştirilecek. Her gün saat 10.00’da Kadıköy’den kalkan tekne, saat 16.00’da adadan Kadıköy’e dönüş yolculuğuna başlayacak.

69hEq_1628942444_3197 Demokrasi ve Özgürlükler Adası ziyarete açıldı! İşte bilet fiyatı

 

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed