“Doğu Akdeniz’in incisi” turizm sezonuna hazırlanıyor


Sahip olduğu 321 kilometrelik sahil şeridi ve eşsiz doğa güzellikleriyle “Doğu Akdeniz’in incisi” olarak nitelendirilen Mersin’de, turizm sezonunda tatilcileri ağırlayacak plajlar için yaz sezonu hazırlıkları başladı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, belediye bünyesinde hizmet veren Denizkızı Turizm AŞ tarafından işletilen 9 plajda başlatılan çalışmada, şezlonglar, şemsiyeler, engelli rampaları ve kafeler tatilciler için özenle hazırlanıyor. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin ön planda tutularak hazırlık yapılan plajlarda, “sosyal mesafeli adalar” oluşturuluyor.

Ekiplerin, 2’şer şezlong ve bir şemsiye yerleştirdiği alanların çevresi dezenfekte ediliyor.
Açıklamada görüşlerine yer verilen, Denizkızı Turizm AŞ Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Yıldız, yeni sezona “yenilenmiş” bir şekilde başlayacaklarını belirtti.

Mavi bayraklı plaj sayısını 3’e çıkarmayı başardıklarını kaydeden Yıldız, “Vatandaşlarımızın rahatlıkla kullanabileceği tuvaletlerin sayılarını artırdık. Bakımlarını yapıyoruz. Daha düzenli ve temiz bir hale getiriyoruz. Duşlarımızı ve soyunma kabinlerimizi de yenileyip sayılarını artırdık. Onların da düzenli olarak steril kalmalarını sağlıyoruz. Vatandaşları Türkiye’nin birincisi, Akdeniz’in incisi Mersin’imize bekliyoruz.” ifadesini kullandı.

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: