Seyahat Tavsiyeleri

Dünyada en çok hangi şehirde havalimanı var?


Asya’dan Kuzey Amerika’ya, gezegenimizdeki birçok büyük şehirde, iki veya daha fazla havalimanı bulunuyor. Seyahat severler, bir şehri ziyaret edecekleri zaman, hangi havalimanından seyahat edecekleri konusunda bir seçim yapmak zorunda kalabiliyor. Bazılarımız için kafa karıştırıcı olsa da, aynı şehirde hizmet veren birden fazla havalimanı olmasının bazı avantajları da var.

Avrupa ile Asya arasında önemli bir köprü vazifesi bulunan İstanbul, her iki kıtada birer tane olmak üzere 2 ticari havalimanına ev sahipliği yapıyor. İstanbul gibi 2 havalimanına sahip şehirler olduğu gibi; çok daha fazla havalimanına ev sahipliği yapan şehirler de var.

LONDRA’DA 6 HAVALİMANI

İngiltere’nin başkenti Londra tam 6 havalimanına ev sahipliği yaparak; bu ligde liderliği elinde bulunduruyor.

Londra’da yer alan havalimanları şu şekilde:

  1. London City
  2. Gatwick
  3. Heathrow
  4. Luton
  5. Stansed
  6. Southend

4-5 HAVALİMANINA SAHİP ŞEHİRLER

ABD’nin California ve Washington Eyaletleri 5 ayrı havalimanına ev sahipliği yapıyor. California’da Hollywood Burbank, John Wayne, Ontario, Long Beach ve Los Angeles Havalimanları bulunurken; Washington’da Seattle-Tacoma Havalimanı’nın yanı sıra Boeing’in üretim tesislerini de barındıran Boeing Field, Paine Field meydanları ve deniz uçaklarının operasyon yaptığı Kenmore Air Harbor ile Kenmore Air Harbor Seaplane Base meydanları bulunuyor

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: