Dünyadan ilgi gören Bodrum’un meşhur sahili


Bodrum’da gezilecek en güzel yerlerden biri Bodrum Sahil. Harika manzaraya sahip olan sahilde gezmek ve uzayan masmavi denizi izlemek büyük keyif verici oluyor. Türkiye’nin her yerinden binlerce turist alan Bodrum dünyadan da turistlerin en çok merak ederek geldiği bir yer. Zaman zaman pahalı olmasıyla gündem olsa da tatilciler Bodrum’a gitmekten vazgeçmiyor.  

Bodrum sahili metrelerce uzunluğa sahip. Spor yapanlar için ideal bir yer olmasının yanı sıra dinlenmek isteyen herkes için de güzel bir yer. Uzayıp giden masmavi denizi ve balıkçı teknelerinin gelişini izleyerek dinlenmek mümkün.  

Dünyaca meşhur olan Bodrum adına yazılan şarkılarla da biliniyor. Sahil caddesi Bodrum2un merkezinde bulunuyor. Bir tarafta meşhur cafe ve restoranlar bulunurken diğer tarafta ise masmavi deniz görünüyor.  

Yaz kış bu cadde kalabalık oluyor. Bodrum’un marina ve limanı burada bulunuyor. Teknelerin demirlediği bu yer tekne turlarının da başlangıç noktası. Kalesi de hemen yakın bir noktada bulunuyor. Etrafı gezerek burada dinlenip Bodrum’un keyfini çıkartabilirsiniz.  

Balıkçı tekneleri de Bodrum sahilinde yerini alıyor. Sabah erken saatlerde gelen teknelerde taptaze balıklar bulunuyor. Limanıyla, doğasıyla, çevredeki geze yerleri ve masmavi deniziyle Bodrum harikalar diyarı adeta.  

Her daim rüzgârlı havasıyla dikkat çekiyor Bodrum. Bu yüzden burada rüzgârı arkanıza alacağınız sporlar görebilirsiniz.  

Tarih boyunca kalenin yanında bulunan bu liman çok büyük işlev görmüş. Bu yüzden liman için antik denilebilir. Sahil boyunca uzanan alanda her şeyi görmek mümkün. Bodrum’un kısa özeti olan bu yere uğramadan gelmeyin.  

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: