Dünyanın ilk gökyüzü havuzu ziyaretçi akınına uğradı

Dünyanın ilk gökyüzü havuzu ziyaretçi akınına uğradı

dunyanin_ilk_gokyuzu_havuzu_ziyaretci_akinina_ugradi_1622703528_6684 Dünyanın ilk gökyüzü havuzu ziyaretçi akınına uğradı
İngiltere’nin başkenti Londra’da iki bina arasına inşa edilen dünyanın ilk transparan gökyüzü havuzu sıcak havanın etkisi ile ziyaretçi akınına uğradı. İngiltere’nin başkenti Londra’nın güneyindeki Nine Elms semtinde bulunan Embassy Garden bloklarının 10’uncu katlarının arasına inşa edilen dünyanın ilk transparan gökyüzü havuzu 19 Mayıs’ta faaliyete geçmişti. Yerden yaklaşık 35 metre yükseklikte bulunan havuz, 25 metre uzunluğa, 5 metre genişliğe, 3 metre derinliğe ve 400 ton su kapasitesine sahip. Yüzmenin cesaret istediği havuz, fotoğrafçı Jason Hawkes tarafından drone ile havadan görüntülendi. 

x1hgD_1622703540_2088 Dünyanın ilk gökyüzü havuzu ziyaretçi akınına uğradı

Sadece Embassy Garden sakinleri ve misafirlerinin kullanımına açık olan havuzdan, London Eye, Parlamento binası ve Thames Nehri görülüyor. Havuzun tabanı, yaklaşık 12 inç kalınlığında olmasına rağmen tamamen şeffaf olurken, şiddetli rüzgarlarda hareket etmesini sağlayan özel bir teknoloji kullanılarak inşa edildi. 

meVNB_1622703557_01 Dünyanın ilk gökyüzü havuzu ziyaretçi akınına uğradı

ABD Büyükelçiliği binasının yanında yer alan Embassy Garden’da çatı katı süit daireler ise 5 milyon sterline satılıyor.                             

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed