Fethiye Babadağ’da yamaç paraşütü ile muhteşem manzaralar


Ülkemizde yamaç paraşütü bir hayli yaygın. Her bölgede muhteşem manzaraları ayaklar altına seren tepeler bulunuyor. Buralarda yer alan profesyonel ekipler de yamaç paraşütü ile bu manzaraları daha yüksekten ziyaretçilere gösteriyor. Fethiye  de yamaç paraşütü için zengin manzaralar sunan nadir yerlerden. Öyle ki bu konuda dünyaya ün salmış durumda. Bölgeye yabancı turistler bir hayli ilgi gösteriyor. Herkesin en çok merak ettiği husus yamaç paraşütü ile metrelerce yüksekten manzarayı görmek. Dünyanın dört bir yanından gelen turistler bu eşsiz deneyimi mutlaka yaşıyorlar. Aynı zamanda yerli turistler de Fethiye Babadağ’da yamaç paraşütü yapmanın keyfine varıyor. Ölüdeniz ve Kelebekler Vadisi manzarasını önüne alan ekipler çok güzel görüntüler ile ziyaretçilere bu güzel andan anılar veriyor. 

BABADAĞ’DA YAMAÇ PARAŞÜTÜ DENEYİMİ

Fethiye doğa sporlarının adresi olarak biliniyor. Dağ manzaraları eşliğinde çıktığınız Babadağ zirvesinde çok büyük bir paraşüt ekibi bulunuyor. Adrenalin severler deniz seviyesinden 1700 metre yüksekte yer alan zirveden kendini bırakıyorlar. İnanılmaz bir manzara karışılıyor ziyaretçileri burada. Dünyaca ünlü bir aktivite. Yamaç paraşütü yapmak için çıktığınız bu zirvede çay kahve içmek için de restoran ve cafeler bulunuyor. Teleferik sistemi ile de Babadağ zirvesine çıkmak mümkün. Burada yamaç paraşütü yapmak için kilo ve yaş sınırı var. Bu şartları karşılayan kişiler profesyonel bir hoca ile havada süzülüyor. 

Babadağ 4 piste sahip. 1200, 1700, 1800 ve 1960 metre yüksekliğe sahip. Hava şartlarına göre hangi pist uygunsa oradan uçuş yapılıyor. Yamaç paraşütü pilotları ile beraber uçuş gerçekleştiriliyor. Uçuşa hazırlık için kişilerin bir kaç adım atarak hızını alıp koltuğa kendini bırakmaları yeterli oluyor.

 

Masmavi deniz ve yemyeşil sedir ormanları üzerinde muhteşem bir deneyim yaşanıyor. Ölüdeniz ve Kelebekler Vadisi manzarası en yüksekten izleniyor. Uçuş deneyimi Ölüdeniz’de sonlanıyor. Pilot binlerce metre yüksekten süzülerek Ölüdeniz plajına iniş yapıyor. 

 

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: