Fethiye’de gezilecek yerler: Aşıklar Tepesi


Fethiye’de gezilecek en güzel gezi adreslerinden biri Aşıklar Tepesi. Harika bir manzarası var. Fethiye’ye giden herkes mutlaka buradan ilçe manzarasını seyrediyor. Tarihi ve doğal güzellikleri izleyebileceğiniz tepede deniz ve orman manzarasını fotoğraflayabilirsiniz. 

FETHİYE AŞIKLAR TEPESİ NEREDE?

Fethiye manzarasını en güzel izleyebileceğiniz yerlerden biri Aşıklar Tepesi. Burada masmavi denizi ver yemyeşil ormanları arkanıza alarak çok güzel fotoğraflar çekilebilirsiniz. Fethiye’de Karagözler Mahallesi’nden başlayan ve dağ üstündeki yoldan Kesikkapı Mahallesi’nde biten yer Aşıklar Tepesi olarak adlandırılır. Burada Fethiye manzarası önünüze seriliyor. Tepede piknik yapılabilecek masalar da yer almaktadır. 

Fethiye’nin merkezinden Aşıklar Tepesi’ne gitmek isteyenler için aradaki mesafenin 2 saat 45 dakika sürdüğünü de belirtelim.

Buradan kaleye çıkabilir çevredeki güzel yerleri de gezebilirsiniz. 

Aşıklar Tepesi seyirlik bir manzaraya sahip olduğu için herkesin mutlaka uğradığı noktalardan. Çünkü Fethiye’nin yemyeşil dağlarını ve masmavi denizini de yukarıdan görme fırsatı veriyor. 

 

 

 

 

 

 

 

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: