Hava sıcaklıkları arttı, Maraşlı Hançer Kanyonu’na akın etti


Göksun ilçesinde bulunan Hançer Kanyonu doğası ve manzarasıyla ilgi odağı olmaya devam ediyor. Yaz sıcaklıkların arttığı şu günlerde doğa severlerin sulu bölgeleri tercih etmeye başladığını söyleyen dağcı Halil İbrahim Algan, “Her hafta Göksun’a bir faaliyet düzenliyoruz. Önümüzdeki bir aylık faaliyetin çoğu Hançer Kanyonuna yazıldı. Bu sene 5 bine yakın insan bekliyoruz. Hançer Kanyonu, Göksun ilçesine 30 kilometre uzaklıkta olup Aybastı Kalesi, Kaleboynu Kalesi ve Manastırı ile sizi tarihin derinliklerine götürüyor. Çakılı Koyak ve Kale panoraması ile doğanın eşsiz güzellikleri yani başınızda oluyor” dedi.

Balık türlerinin yanı sıra dağ keçisi gibi hayvanların korunmasının bölge açısından sevindirici olduğunu belirten Algan, “Rafting sporu, kaya tırmanışı için ideal yer. Hapis Kanyonu’nun birleştiği nokta kamp ve izcilik faaliyetleri açısından çok güzel bir yer. Kanyon ortalama 20 kilometre uzunlukta olup, iç noktalarında kimi yerlerde 10 ile 15 metre arasında dar geçişler vardır. Yüksekliği ortalama 350 ile 500 metre arasındadır. Aynı zamanda içerisinde su kaynaklarını da barındırıyor. Doğa ve tarih kokan güzellikleri görmeye herkesi bekliyoruz. Rehber olarak her zaman yardımcı oluyoruz” dedi.

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: