Seyahat Tavsiyeleri

İstanbul’da kafanızı dinleyebileceğiniz 7 yer


İstanbul’un trafiğinden stresinden bunaldıysanız ve pandemiden dolayı da şehir dışına çıkmak istemeyenlerdenseniz sizler için İstanbul’da kafa dinleyebileceğiniz 7 mekanı derledik.

POLONEZKÖY

Polonezköy, İstanbul’da ama İstanbul’a uzak… Beykoz’a bağlı olan bu doğa harikası yeri kafanızı dinleyebileceğiniz yerler listesinin başına koyabilirsiniz. Sabah saatlerinde gittiğinizde yürüyüş yapabilir ardından doğayla iç içe güzel bir kahvaltı edebilirsiniz.

KARABURUN

Karaburun, Karadeniz kıyısındaki Terkos Gölü’ne yaklaşık 5 km uzaklıkta yer alıyor. Eski bir balıkçı kasabası olan Karaburun limanında yürüyüş yapabilir, kafanızı dağıtmak için balık tutabilirsiniz.

İNCEĞİZ KÖYÜ

Hem küçük bir kültür turu hem de ardından güzel bir piknik yapmak istiyorsanız rotanızı Çatalca’nın İnceğiz Köyü’ne çevirin. Turunuza İnceğiz Köyü içinde yer alan mağaralardan başlayabilirsiniz. Roma döneminde manastır olarak kullanılan bu mağaralar, binlerce yıllık tarihe ışık tutuyor. Aynı zamanda bu mağaralar Kemal Sunal’ın Davaro ve Salako filmlerine de ev sahipliği yaptı. Kısa bir gezinin ardından mağaraların yakınlarında yer alan mesire alanında piknik yapabilirsiniz.

KAYMAKDONDURAN ORMANI

Ahşap masalarla donatılan Kaymakdonduran Ormanı, sizlere güzel bir gün geçirmeniz için her şeyi sunuyor. Birden çok piknik alanında hem kahvaltı hem de mangal yapabilirsiniz. Yürüyüş de yapabileceğiniz ormanda birbirinden güzel sincaplara da denk gelebilirsiniz.

NEŞETSUYU TABİAT PARKI

İsmini Bizans dönemimde yapılan su kanallarından alan Neşetsuyu Tabiat Parkı, Sarıyer’deki Belgrad Ormanı içerisinde yer alıyor. Hafta sonu her ne kadar kalabalık olsa da hafta içi herhangi bir günde gittiğinizde doğanın huzur veren sesini duyabileceğiniz bir yer. Tabiat parkında bisiklet ve koşu parkuru da bulunuyor.

GARİPÇE KÖYÜ

Şu sıralar popülaritesini arttırmış olsa da hala sakinliğini koruyor. Sahil şeridi üzerindeki Garipçe Köyü, Runmelikavağı ve Rumelihisarı arasında yer alıyor. Eşsiz manzarası ve tertemiz havası ruhunuzu ferahlatacak düzeyde. Aynı zamanda İstanbul’un en taze ve en lezzetli balıklarını da burada yiyebilirsiniz.

YILDIZ PARKI

Son olarak listemize Yıldız Parkı’nı da ekleyelim. Çok kalabalık diyenleriniz olacaktır fakat Yıldız Parkı, İstanbul’un göbeğinde temiz nefes almak isteyenlerin uğrak mekanlarındandır. Ulaşımının da kolay olmasından dolayı çok fazla tercih ediliyor ve bu da Yıldız Parkı’nı listemizde bulunan diğer yerlerden kalabalık hale getiriyor.

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: