Karadeniz’in tabiat harikası kamp tutkunlarının uğrak yeri oldu

Karadeniz’in tabiat harikası kamp tutkunlarının uğrak yeri oldu

karadenizin_tabiat_harikasi_kamp_tutkunlarinin_ugrak_yeri_oldu_1623834657_6597 Karadeniz'in tabiat harikası kamp tutkunlarının uğrak yeri oldu
Türkiye’nin tek biyosfer rezerv alanı olan Camili’ye giden yol üzerinde bulunan ve 368 hektarlık alana sahip Borçka Karagöl Tabiat Parkı, çevresindeki vadiler ve ormanlarla kaplı eşsiz doğasıyla Korona virüs  yasaklarının kalkmasının ardından kamp tutkunlarının uğrak noktası haline geldi. 

Z187K_1623834671_9537 Karadeniz'in tabiat harikası kamp tutkunlarının uğrak yeri oldu

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ziyarete kapatılan Milli Parklar yeniden ziyarete açılmasının ardından Artvin’in Borçka ilçesinde bulunan Karagöl ziyaretçi akınına uğradı. Pandemi nedeniyle otellerde kalmaya çekinen doğa severler, çadırlarını alarak Karagöl’ün kenarında kamp kurdular. Tatillerini kamp çadırında geçiren doğa tutkunları “Bugünleri doğayla iç içe olmayı özlemiştik. Gece ateş yakıp çayımızı demliyoruz. Ateş etrafında oturup gece boyu sohbet ediyoruz” dediler. 

t5vAE_1623834689_3732 Karadeniz'in tabiat harikası kamp tutkunlarının uğrak yeri oldu

Herkesi Artvin’e davet eden Vali Yılmaz Doruk ise “Artvin’in doğal güzellikleri insanları buraya çekiyor. İnsanlar burada yeşilin içinde sakin bir ortamda bulabiliyorlar.  İnsanların bu güzelliklerini yaşamalarını tavsiye ediyorum. Mutlu olacaklarını düşünüyorum. Burada geçirecekleri üç gün bir aylık tatil yapmış gibi hissettirecek” ifadelerini kullandı.       

s73CA_1623834705_324 Karadeniz'in tabiat harikası kamp tutkunlarının uğrak yeri oldu
     

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed