Seyahat Tavsiyeleri

Kemaliye “su sporları merkezi” olacak


Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA), Erzincan’ın Kemaliye Belediyesinin “Kemaliye Su Sporları Turizmi ve Tanıtımı Projesi”ne destek vereceğini bildirdi.

KUDAKA’dan yapılan açıklamaya göre, Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Kahraman ve KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Güven arasında destek almaya hak kazanan projenin protokolü imzalandı.

Proje kapsamında, tarihi, kültürel ve doğal dokusuyla Erzincan’ın en önemli noktalarından biri olan Kemaliye’de su sporlarının geliştirilmesi ve ilçenin ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek kapasiteye ulaştırılması hedefleniyor.

Kurulması planlanan Kemaliye Su Sporları Merkezi ile bölgenin ihtiyaç duyduğu su sporları turizm altyapısına kavuşturulması ve etkin bir pazarlama planı ile ilçenin su sporlar eksenli alternatif bir turizm destinasyonu haline getirilmesi amaçlanıyor.

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: