Keşfedilmeyi bekleyen bir doğa harikası: Habeş Kanyonu

Keşfedilmeyi bekleyen bir doğa harikası: Habeş Kanyonu

kesfedilmeyi_bekleyen_bir_doga_harikasi_habes_kanyonu_1619508750_23 Keşfedilmeyi bekleyen bir doğa harikası: Habeş Kanyonu
Gaziantep’te bulunan Habeş Kanyonu eşsiz doğal güzellikleriyle turizme açılmayı bekliyor. Bölge halkı tarafından ‘Habeş Deresi’ olarak bilinen Fırat Nehri kıyısındaki Habeş Kanyonu, ev sahipliği yaptığı özgün tabiatı ile görsel şölen sunuyor. Dağcılık sporu için oldukça elverişli olan 8 bin 650 metre uzunluğundaki kanyonun doğal güzellikleri drone ile görüntülendi. 

JQhSX_1619508807_1222 Keşfedilmeyi bekleyen bir doğa harikası: Habeş Kanyonu

“BU EŞSİZ DOĞA BAŞKA BİR YERDE YOK”

Bu doğa harikası yerin başka bir yerde olmadığını ifade eden bölge sakinlerinden Hasan Altun, “Eşsiz doğal güzelliğiyle bilinen kanyonumuza çok turist gelmiyor maalesef çünkü yolu yok. Bu doğa ve eşsiz güzellik başka bir yerde yok. Yetkililerden talebimiz burasının bir an önce yolunun yapılıp turizme açılmasıdır” dedi.

“BURASI RUMKALE’YE ALTERNATİF OLABİLİR”

Yıllardır bölgede gazetecilik yapan Mahmut Bazlama ise Habeş Kanyonunun Rumkaleye alternatif olabileceğine değinerek, “Burası geçmiş dönemlerde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir bölgedir. Doğal görünümü, mağaralarıyla eşsiz bir yer. Bu bölgede ulaşım ve tanıtım olmadığı için kimse burayı bilmiyordu. Herkes Rumkale ismini biliyor. Halbuki burasıda oraya alternatif olabilir. Yetkililerden buraya önce bir yol istiyoruz” şeklinde konuştu.

“TURİSTLERİN GELMESİNİ BEKLİYORUZ”

Bölge sakini 72 yaşındaki İsmet Sümbül ise “Ben burada doğdum. Burada büyüdüm ve halen burada yaşıyorum. Yetkililerden buraya yol istiyorum. Buraya çok turistin geleceğine inanıyorum. Bundan sonra turistlerin gelmesini bekliyoruz” diye konuştu. 

            

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed