Kırmızı, Turuncu, Sarı… Sonbaharın en çok yakıştığı ülkeler ve şehirler

Kırmızı, Turuncu, Sarı… Sonbaharın en çok yakıştığı ülkeler ve şehirler

kirmizi_turuncu_sari_sonbaharin_en_cok_yakistigi_ulkeler_ve_sehirler_1631864934_3232 Kırmızı, Turuncu, Sarı... Sonbaharın en çok yakıştığı ülkeler ve şehirler
Sonbahar geldiğinde bin bir renge bürünen ormanlarla beraber ülkeler canlanıyor ve renkleniyor. Bazı ülkelerde sonbahar kendini hiç hissettirmezken bazı ülkelerde ise ”ben geldim” diyor. Ardından sonbaharın en çok yakıştığı ülkeler ve şehirler ortaya çıkıyor. Kırmızı, turuncu ve sarı renklerin bir araya gelerek oluşturduğu o güzel kombinasyonu yakından görmek isterseniz sizlere sonbaharın en çok yakıştığı ülkeler ve şehirler listemizde bulunan yerlerden birine önümüzdeki günlerde yolculuk edebilirsiniz.

Gittiğinizde ”iyi ki” diyeceğiniz ve fotoğraf arşiviniz için birbirinden renkli kareler elde edeceğiniz ülkelerin ve şehirlerin isimleri aşağıda belirtildiği gibidir.Sonbaharda en güzel ülkeler çeşitli renklere bürünür. Buralarda renk uyumlarına kendinizi bırakarak gezerken dinlenme sağlayabilirsiniz. Çünkü bu mükemmel renk uyumu bütün stresinizi alacak ve sizi hiş olmadığınız kadar sakinleştirecek.

2WXAp_1570177458_3753 Kırmızı, Turuncu, Sarı... Sonbaharın en çok yakıştığı ülkeler ve şehirler

1- Sonbaharın En Çok Yakıştığı Şehirler: Prag

Çekya’nın başkenti olan Prag her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Ancak sonbahar aylarında güzelleşen şehir manzarasına da ziyaretçiler akın ediyor. Prag Avrupa’da sonbaharın en çok yakıştığı şehirlerden sadece birisi. Bu şehrin eşsiz güz manzarasını keşfetmek üzere seyahat edebilirsiniz. Schengen vizesi bulunan herkes Prag seyahatini yapabilir. 

Vize nasıl alınır haberimizi okumak için tıklayınız.

Prag’da Ne Yapılır?

 • Prag kalesini gezin 

 • Old Town meydanında dinlenin 

 • Vlata Nehri’nde tekne turu yapın

 • Balon turu yapın

 • Kasaba turlarına katılın

8is8w_1570177580_4158 Kırmızı, Turuncu, Sarı... Sonbaharın en çok yakıştığı ülkeler ve şehirler

2- Sonbaharın En Çok Yakıştığı Ülkeler: Japonya

Özellikle Kyoto’da sonbahar kendisini bir başka güzel gösterir. Buraya seyahat edecek bütün okurlarımız fırsatları el verdiği ölçüde güz aylarında gitmelidir. Bütün yaprakları her renkte görmenin olasılığı büyüktür. Sonbaharı en iyi yansıtan Japonya sosyal medyada en çok paylaşılan ülkelerdendir. 

Japonya’da Ne Yapılır?

-Altın Köşk’ü gezin

-Kyoto İmparatorluk Sarayı’nı ziyaret edin

 • Geyşaları yerinde görün

-Kyoto Akvaryumu’nu gezin

qfSXi_1570177672_3601 Kırmızı, Turuncu, Sarı... Sonbaharın en çok yakıştığı ülkeler ve şehirler

3- Sonbaharın En Çok Yakıştığı Şehirler: Transilvanya

Romanya’da yer alan Transilvanya çeşitli dizi  ve filmlere de konu olmuş bir yerdir. Tarihi mimarisini güzelliği ve geleneksel yaşam tarzını yansıtması sebebi ile herkes tarafından merak edilen, sevilen bir şehirdir. 

Transilvasnya’da Neler Yapılır?

 • Sakson Köyleri’ni gezin

 • Raşnov’u gezin

 • Peleş Kalesi’ni gezin 

 • Sinaia’yı keşfedin

Ucuz uçak bileti almanın yollarını sıraladığımız haberimizi okumak için tıklayınız. 

uhZPA_1570177832_8255 Kırmızı, Turuncu, Sarı... Sonbaharın en çok yakıştığı ülkeler ve şehirler

4- Sonbaharın En Çok Yakıştığı Ülkeler: Çin

Sonbaharın en çok yakıştığı ülkelerden biri de Çin. Burada yaz veda ettiğinde yapraklar da yollara seriliyor ve güzel bir görüntü oluşturuyor. Bu görüntü herkesi mest ederken bu muazzamlığı karelemek isteyen herkes Çin’e gidiyor. Sizin de yolunuz Çin’e düşerse burada kesinlikle sonbahar renklerini yakalamaya çalışın.

Çin’de Neler Yapılır?

-Çin Seddi’ni gezin 

-Terracota Ordusunu ziyaret edin

-Tianmen Dağı’nı gezin

LP1vM_1570177988_3296 Kırmızı, Turuncu, Sarı... Sonbaharın en çok yakıştığı ülkeler ve şehirler

5- Sonbaharın En Çok Yakıştığı Ülke: İspanya

Sonbaharın en çok yakıştığı ülkelerden biri de İspanya. Burada her güz döneminde ormanlar harika bir görüntüye kavuşuyor. Tablolara ilham veren bu görüntüler aynı zamanda bütün sanatlara da yön vermeyi başarıyor. Sonbaharın en çok yakıştığı şehir ise Oviedo. Türkiye cumhuriyeti vatandaşları buraya her yıl harika kareler çıkartmak üzere Eylül ayından itibaren gitmeye başlıyor. Siz de elinizdeki imkanlar dahilinde buraya seyahatinizi yaparken bu aylarda gidebilirsiniz. 

İspanya’da Neler Yapılır?

-Alhambra Sarayı’nı ziyaret edin 

 • Barcelona’yı gezin

 • Flamanko dansı izleyin

 • Segovia şehir turu yapmak

 • Salvador Dali Müzesi’ni ziyaret edin

myjAK_1631865221_4374 Kırmızı, Turuncu, Sarı... Sonbaharın en çok yakıştığı ülkeler ve şehirler

Sonbaharın en çok yakıştığı ülkeler ve şehirlerden sadece birkaçı yukarıda belirtildiği gibidir. Buralara seyahatlerinizde ülkelerin güz dönemlerini tercih edebilir ve eşsiz güzelliklerini renkli kareler ile arşivinize ekleyebilirsiniz. 

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed