Kış aylarında buz tutan dev göl çözüldü

Kış aylarında buz tutan dev göl çözüldü

kis_aylarinda_buz_tutan_dev_gol_cozuldu_1621837734_4289 Kış aylarında buz tutan dev göl çözüldü
Şırnak’ta sıcak havaların kendini iyiden iyiye hissettirmesi ile birlikte kış aylarında buz tutan göl çözülmeye başladı. Şırnak, Van ve Hakkari üçgeninde bulunan Beytüşşebap ilçesine bağlı Yeşilöz köyünde bulunan Çalyan gölü, konumu itibariyle bölgenin en yüksek yerinde bulunuyor. Yüksek rakımda bulunan göl, kış aylarında buz pistine dönüyor. Sert geçen kışın ardından sıcakların kendini göstermesi ile buz pistine dönen gölde çözülmeler başladı.  

DNOO6_1621837743_1424 Kış aylarında buz tutan dev göl çözüldü

Star Cin adında bir vatandaş arkadaşlarıyla beraber gittiği yaylada fotoğraf çektiğini söyledi. Cin, “Yıllardır buraya geliyoruz, bu yıl erken geldik. Eşsiz bir manzara var burada” dedi. 

5wc1F_1621837761_0227 Kış aylarında buz tutan dev göl çözüldü

Kato Rafting ve Doğa Sporları Kulübü Derneği üyeleri de doğaseverleri Beytüşşebap’a davet etti. Dernek başkanı Serdar Gükçe, “Derneğimiz sadece rafting değil doğa sporları dağcılık ve bisiklet turları düzenliyor. Bu yıl inşallah bir çok projemiz var. Pandemi nedeniyle faaliyetlerimize ara vermiştik. Ancak çok şükür aldığımız izinlerle bölge genelinde keşfedilmemiş bölgelere gidiyoruz. İnşallah ilçemizi ve ilimizi Avrupa ülkelerine tanıtacağız. Ve bunun için Avrupa’da olacağız” diye konuştu. 

V8JIW_1621837773_6586 Kış aylarında buz tutan dev göl çözüldü
                          

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed