Kocaeli’de yer çekimine karşı duran ‘ters ev’


Türkiye’de gezilecek harika yerlerden biri Kocaeli. Yaz, kış dört mevsim gezilecek harika adreslerin bulunduğu adreste herkesi hayrete düşüren bir yer bulunuyor. En ince detayına kadar düşünülüp yerleştirilen bu evde her şey ters duruyor. Türkiye’nin dört bir yerinde bulunan ters evlerden biri Kocaeli ters ev müzesi. 

Salon, mutfak, banyo, yatak odası ve daha fazlası her yer ters olarak döşenmiş. Görenleri hayrete düşüren ev dışından da bakıldığında ters konumlanmış görünüyor. Kapısından girdiğinizde ise sizi giriş bölümü karşılıyor. İki katlı inşa edilen evde merdivenler düz sadece. İlk giriş bölümünde masalar tavanda dururken baş döndürücü detaylarda kaybolmak garanti. 

Banyoda ise lavabo, klozet, duş ters görünüyor. Bu evin içerisinde girip biraz daha gezmeye başladığınızda artık ters olan ev değil de siz olabilirsiniz. En ince detayına kadar düşünülmüş olan evde nerede bir düz eşya görmek isteseniz bulamıyorsunuz. süper eğlenceli mekanda çocuklar çok eğleniyor. Hayal dünyalarını da geliştiren çocuklar keyifli saatler geçirerek evin her köşesini keşfediyor. 

Kocaeli’deki ters ev iki katlı olarak inşa edilmiş. Her detayında terslik gördüğünüz evin merdivenlerinden çıkarak ikinci katı da gezebilirsiniz. İkinci katta ise yine bir oturma salonu döşenmiş. Burada da düz olan hiçbir şey yok. 

Ters ev sosyal medyada büyük ilgi görüyor. Burada fotoğraf çekinen herkes büyük beğeni topluyor. saatlerce vakit geçirip eğlenebileceğiniz evde fotoğraf çekilecek birçok nokta var. 

KOCELİ’DEKİ TERS EV NEREDE?

Kocaeli Kartepe’de yer alan ters ev Ormanya yaşam alanının hemen yakınında bulunuyor. Burayı gezince Kocaeli Ormanya yaşam alanı da keşfedilecek çok güzel bir alan olarak gezilebilir. 

KOCAELİ TERS EV GİRİŞ ÜCRETİ 

Kocaeli’de bulunan Ters Ev’e girmek isteyen kişiler için ücretler şöyle belirlendi; 

0-3 Yaş Ücretsiz

4-18 Yaş 10TL

18- Yaş Üstü 15TL olarak belirlendi.

Ters Ev’in kapısı saat 10.00’da açılacak, 18.00’de kapanacak.

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: