Köy sakinlerinin korktuğu kanyona tatilci ilgisi!

Köy sakinlerinin korktuğu kanyona tatilci ilgisi!

koy_sakinlerinin_korktugu_kanyona_tatilci_ilgisi_1627218328_1894 Köy sakinlerinin korktuğu kanyona tatilci ilgisi!
Denizli’nin Acıpayam ilçesinde bulunan Acıpayam Kanyonu, Kurban Bayramı tatilinde yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi gördü. Turizme kazandırılan Acıpayam Kanyonu’na ziyaretçi ilgisi her geçen gün artıyor. Denizli merkezine 95, Acıpayam’a 40 kilometre uzaklıktaki Benlik ve Olukbaşı mahalleleri arasındaki ormanlık alanda bulunan ve içinde yaklaşık 10 kilometrelik doğal yürüme alanının bulunduğu kanyon, hava sıcaklığının arttığı günlerde serinlemek isteyenlerin uğrak noktası haline geldi.

reIR8_1627218343_015 Köy sakinlerinin korktuğu kanyona tatilci ilgisi!

Kurban Bayramı tatili döneminde Denizli’nin yanı sıra çevre illerden gelen doğa, fotoğraf ve kamp tutkunlarının uğrak merkezi kanyona çam ormanlarının arasından geçilerek ulaşılabiliyor. Bölgeye gelenler kayalara çivilerle monte edilen 50 metrelik ahşap platformla kanyonun içerisine ulaşarak doğal safari yapma şansı buluyor.

“BURAYA GELENLER KANYONDAN AYRILMAK İSTEMİYOR”

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, AA muhabirine, ilçenin doğal güzellikleriyle isminden söz ettirmeye başladığını ve birçok kişinin stresten uzaklaşmak amacıyla bölgeye geldiğini söyledi.1980’de bir kişinin kanyona düşerek hayatını kaybettiğini, bu olay nedeniyle yöre halkının uzun süre bölgeye gitmeye korktuğunu anlatan Şevkan, “Uzun süre köylüler oradan korkmuştu, ‘biz de düşeriz’ diye. Kanyonda yaptığımız çalışmalarla korkulan yeri adeta cennete çevirdik. Artık herkes koşarak geliyor. Yerli ve yabancı misafirleri ağırlamaya başladık. Kanyonumuzun doğal güzelliğini artık tüm vatandaşlarımız gördü. Buraya gelenler kanyondan ayrılmak istemiyor.” dedi.

EHJyl_1627218387_8023 Köy sakinlerinin korktuğu kanyona tatilci ilgisi!

Kurban Bayramı tatilinde kanyonun yoğun ilgi gördüğünü dile getiren Şevkan, “Kanyonda günlük ziyaretçi sayısı yaklaşık 5 bin kişiye ulaştı. Pandemi sonrası yaşanan normalleşmeyle kanyonumuz oldukça ilgi görüyor.” diye konuştu.

“HERKESE TAVSİYE EDECEĞİM”

İstanbul’dan gelen Nasuf Yağlı, kanyonu çok beğendiğini anlatarak, “Harika bir kanyon. Çok güzel bir yer olmuş. Herkese tavsiye edeceğim. İstanbul’a döndüğümde arkadaşlarıma muhakkak tavsiye edeceğim.” ifadelerini kullandı.

qAX3b_1627218402_0689 Köy sakinlerinin korktuğu kanyona tatilci ilgisi!

Aydın’dan gelen Hüseyin Yağ ise “Gayet güzel bir kanyonmuş. Gezilmesi gereken yerlerin artık başında gelir diye düşünüyorum. Ortam kalabalık ama her şey güzel.” şeklinde konuştu. Gamze Nur ise bayram tatili için geldikleri kanyona hayran kaldıklarını ve gelecek yıl bir daha gelmek istediklerini belirtti.

KSIXp_1627218417_5382 Köy sakinlerinin korktuğu kanyona tatilci ilgisi!

Kent merkezinden gelen Nergis Suyun da kanyonun bir doğa harikası olduğunu dile getirerek, suyunun soğuk, manzaranın büyüleyici olduğunu aktardı. Antalya’dan 8 aylık oğluyla gelen Osman Kaçar da uzun zamandır kanyona gelmek istediklerini anlatarak, “Bayram tatilinde kısmet oldu. Kanyonun içinde yürümek harikaydı. Hakikaten harika bir yer olmuş. Herkese tavsiye edeceğim.” dedi.

bs9oz_1627218430_7166 Köy sakinlerinin korktuğu kanyona tatilci ilgisi!

 

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed