Şimdi yükleniyor

Mardin’de güvenli turizmin sırrı

Mardin’de güvenli turizmin sırrı

mardinde_guvenli_turizmin_sirri_1615366438_1032 Mardin'de güvenli turizmin sırrı
Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen koronavirüs risk haritasında ‘düşük riskli iller’ arasında yer alan Mardin’de halk, maske, mesafe ve hijyen kurallarına tam uydukları için başarı elde ettiklerini anlattı. Esnaftan Celal Yel, “Mardin’deki insanlar çok hassas, çok temiz. Medeniyetin yayıldığı yer Mardin. Buradaki insanlar, hijyene çok dikkat ediyor. Maske, mesafe ve hijyen konularına çok dikkat ederek bu başarıyı sağladık” dedi.

mjiZf_1615366453_4029 Mardin'de güvenli turizmin sırrı

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, ‘düşük riskli iller’ arasında yer alan Mardin’de halk, maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ettikleri için koronavirüsle mücadelede bu aşamaya gelindiğini anlattı. Batı ve Karadeniz bölgelerinden kente turist akışı ise devam ediyor. Kent genelinde alınan önlemler sürdürülürken, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Demirtaş, halkın rehavete kapılmamasına yönelik uyarılarını yineledi. Vali Demirtaş, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, “Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı son veriler doğrultusunda düşük riskli iller kategorisinde olmaya devam ediyoruz. Kıymetli hemşerilerim, rehavete kapılmadan maske, mesafe ve temizlik kurallarına aynı hassasiyetle uymaya devam edelim” dedi.

VFu2e_1615366471_8622 Mardin'de güvenli turizmin sırrı

‘HERKES TEDBİRLİ DAVRANDI’

Koronavirüsle mücadelede Mardin’de elde edilen başarıyı halk, kurallara tam uyarak sağladıklarını söyledi. Mardin’deki kapalı çarşı esnafından İbrahim Koldemir, koronavirüsün ortaya çıktığı süreçte çok önemsenmediğine dikkat çekerek, “Sonra işin ciddiyetini anlayınca herkes tedbirli davranmaya başladı. Mesafeyi korumaya başladı. Tabi bunun yanında ölümler olmaya başladı. Ondan sonra herkes mesafeye, temizliğe ve maskeye çok önem vermeye başladı; ama şu anda herkes çok ciddiye alıyor bu işi. O yüzden vakaların düştüğüne inanıyoruz” diye konuştu.

lmmJI_1615366491_2669 Mardin'de güvenli turizmin sırrı

Mardin esnafından Celal Yel de “Mardin’deki insanlar çok hassas, çok temiz. Medeniyetin yayıldığı yer Mardin. Buradaki insanlar hijyene çok dikkat ediyor. Maske, mesafe, hijyen konularına çok dikkat ederek bu başarıyı sağladık” dedi. 

Turizmci Hüseyin Balı ise koronavirüsle mücadelede gelişmeleri takip edip, tedbirleri aldıklarını söyledi. Balı, “Mesafemizi koruyup ve tedbirlerimizi alarak vakaları düşürdük. Memleketimiz de temiz bir yer” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın