Marmarisli turizmciler Türk turizminden umutlu


Muğla’nın Marmaris ilçesinde 29 Temmuz günü başlayan orman yangınlarında soğutma çalışmaları da tamamlanmak üzere. Orman yangınlarının yaşandığı günlerde birçok vatandaş tatil rezervasyonunu iptal etmişti. Güvenli Turizm sertifikası ile tüm dünyada örnek çalışma başlatan Türk turizmi, pandemi ve afetler sonrası toparlanmaya çalışıyor. Oteller eğlence ve animasyon gösterilerine tekrar başladı. Önce pandemiden etkilenen turizm, şimdi de yangın sebebi ile zarar görürken, Marmaris’te yaşayan turizmciler tatilcilere çağrıda bulundu.   

Güney Ege Turistik Otel İşletmecileri Birliği Müdürü Cahit Sarıbey, sezon başında turizme hazırlıklı olduklarını belirterek, “Yangının olumsuz etkilerini kısa sürede üzerimizden attık. Tesislerimiz zaten sezona hazırdı. Güvenli Turizm sertifikası ile her türlü tedbirleri aldık. Güvenli Turizm Sertifikası ile Bakanlığın hazırlamış olduğu uygulamalarda güvenli biçimde tatil yapacak pozisyondayız. Orman yangınları maalesef üzüntü verdi. Yerli yabancı turistlerin bölgemizden bir anda çekilmelerini veya rezervasyon iptallerine neden oldu. Ama biz kısa sürede bunu da atlatacağımızı düşünüyoruz. Zaten yerli ve yabancı turistlerimizden beklentimiz sadece bölgemizde tatillerini devam ettirmeleri, rezervasyonlarını iptal ettirmeden tatillerinde belirledikleri programa göre sürdürmeleridir. Bize bu konuda eğer destek olurlarsa, biz yangının olumsuz etkilerini çok kısa sürede atlatacağız” dedi. 

“MARMARİS YENİDEN ESKİ PIRILTILI GÜNLERİNE DÖNECEK”

GETOB Müdürü Sarıbey, “Eksik olmasın zaten Kültür ve Turizm Bakanlığımız da bize bölge olarak sahip çıktılar. Sayın Bakanımız iki kez ziyarete geldi. Önümüzdeki günlerde tekrar gelerek burada çalışmalar yapılacak. Bu çalışmalar kapsamında Marmaris’in tanıtımını iç ve dış pazarda yeniden kurgulanarak Marmaris’in yeniden bir hikayesi yazılacak. Marmaris eski günlere kısa zamanda kavuşur. Çok daha fazla sayıda turist ağırlamak hem bölgeye döviz girdisi sağlamak, hem de ülke tanıtımına olumlu katkı koyma açısından çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

Belçika’dan gelen İbrahim Tok da, “Biz geldiğimizde yangın bitmişti. Zaten her sene tatile Türkiye’ye geliyoruz. Şimdi de tatilimiz çok güzel geçiyor” dedi.

Marmaris’in eşsiz güzellikteki plajları da drone ile görüntülendi.                           

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: