Milas’ın nazar boncuğu Denizcik Gölü


Denizcik Gölü Milas’ta yer alan güzide gezi adreslerimizden biri. Muhteşem bir görünüme sahip olan göl adeta Milas’ın nazar boncuğu gibi. Herkesi kendine hayran bırakan göl çevresinde de çok farklı canlı yaşamı gözleniyor.  

Bölgede kamp yaparak güzel bir sabaha uyanmak mümkün. Doğanın tadını sonuna kadar çıkartabileceğiniz gölde çevreyi de keşfedebilirsiniz.  

Beçin Platosu üzerinde yer alan Denizcik Gölü krater yapıya sahip. Burada çevre köylerden gelen halk piknik yaparak doğanın tadını çıkartır. Başka illerden gelen turistler ise kamp yaparak sabah gözlerini gölün güzel manzarasına ve doğasına açar. Denizcik Gölü 4 kilometre alana konumlanmış. Geniş bir alana sahip olması sebebiyle de fotoğraf çekimi, piknik ve yürüyüş gibi aktiviteler için oldukça uygun.  

Milas’ın yemyeşil ormanları arasındaki Denizcik Gölü harika bir manzaraya sahip. Beçin Platosunda yer alan krater gölü çevresinde tamamen ormanlar bulunuyor. Tertemiz suyu var. Derinliği ise en fazla 28 metre olarak ölçülmüş. Zeytin ağaçlarının çevrelediği gölde dinlenmek garanti. Sadece zeytin ağaçları değil çam ağaçları da Denizcik Gölü çevresinde bulunuyor. Tertemiz bir suya sahip olduğu gibi oksijeni bol tertemiz sulara da sahip. 

 

 

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: