Milas’ın nazar boncuğu Denizcik Gölü

Milas’ın nazar boncuğu Denizcik Gölü

milasin_nazar_boncugu_denizcik_golu_1630395679_1728 Milas'ın nazar boncuğu Denizcik Gölü
Denizcik Gölü Milas’ta yer alan güzide gezi adreslerimizden biri. Muhteşem bir görünüme sahip olan göl adeta Milas’ın nazar boncuğu gibi. Herkesi kendine hayran bırakan göl çevresinde de çok farklı canlı yaşamı gözleniyor.  

xGdCX_1630395698_3386 Milas'ın nazar boncuğu Denizcik Gölü

Bölgede kamp yaparak güzel bir sabaha uyanmak mümkün. Doğanın tadını sonuna kadar çıkartabileceğiniz gölde çevreyi de keşfedebilirsiniz.  

epRx3_1630395722_181 Milas'ın nazar boncuğu Denizcik Gölü

Beçin Platosu üzerinde yer alan Denizcik Gölü krater yapıya sahip. Burada çevre köylerden gelen halk piknik yaparak doğanın tadını çıkartır. Başka illerden gelen turistler ise kamp yaparak sabah gözlerini gölün güzel manzarasına ve doğasına açar. Denizcik Gölü 4 kilometre alana konumlanmış. Geniş bir alana sahip olması sebebiyle de fotoğraf çekimi, piknik ve yürüyüş gibi aktiviteler için oldukça uygun.  

47Rii_1630395739_7437 Milas'ın nazar boncuğu Denizcik Gölü

Milas’ın yemyeşil ormanları arasındaki Denizcik Gölü harika bir manzaraya sahip. Beçin Platosunda yer alan krater gölü çevresinde tamamen ormanlar bulunuyor. Tertemiz suyu var. Derinliği ise en fazla 28 metre olarak ölçülmüş. Zeytin ağaçlarının çevrelediği gölde dinlenmek garanti. Sadece zeytin ağaçları değil çam ağaçları da Denizcik Gölü çevresinde bulunuyor. Tertemiz bir suya sahip olduğu gibi oksijeni bol tertemiz sulara da sahip. 

 

 

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed