Milyonlarca yılda oluşmuş bir doğa harikası: Dalyan Kanalları

Milyonlarca yılda oluşmuş bir doğa harikası: Dalyan Kanalları

milyonlarca_yilda_olusmus_bir_doga_harikasi_dalyan_kanallari_1622371610_6742 Milyonlarca yılda oluşmuş bir doğa harikası: Dalyan Kanalları
Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan kanalları, milyonlarca yılda oluşmuş bir doğa harikası. Dünyada eşine az rastlanan kanallar, her yıl milyonlarca turisti ağırlarken, Dalyan Kanallarının labirenti andıran görüntüsü geçtiğimiz yıl Türkiye’nin en fazla paylaşılan fotoğrafları arasında yer aldı. 

kdMSu_1622371628_4214 Milyonlarca yılda oluşmuş bir doğa harikası: Dalyan Kanalları

Türkiye’nin en ünlü turizm bölgelerinden Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan kanalları, labirenti andıran görüntüsü ile büyülüyor. Dalyan kanalları her yıl, 3 bin yıllık kral mezarları, Kaunos antik kenti, Dünya’nın en ünlü plajları arasında gösterilen İztuzu Plajı, Caretta Caretta türü kaplumbağaları ve mavi yengecini görmek isteyen yerli ve yabancı milyonlarca turistin akınına uğruyor. 

gNCNz_1622371670_5159 Milyonlarca yılda oluşmuş bir doğa harikası: Dalyan Kanalları

GEÇEN YIL MİLYONLARCA KEZ PAYLAŞILDI

Dalyan’ın karşısında bulunan Köyceğiz ilçesine bağlı Çandır Mahallesi sınırları içerisindeki Çandır Teras olarak adlandırılan alan, geçtiğimiz yıl yerli ve yabancı pek çok fotoğraf meraklısının akınına uğradı. Çandır Teras’tan çekilen İztuzu Plajı ve Dalyan Kanallarının labirent görüntüsü sosyal medyada büyük beğeni topladı. Gidilen mevsime göre renk tonunun farklılaştığı sazlıkları ölümsüzleştirmek isteyen pek çok fotoğraf meraklısı bölgeye geldi.

93azx_1622371641_4235 Milyonlarca yılda oluşmuş bir doğa harikası: Dalyan Kanalları

HAZİRAN AYINI BEKLİYOR

Pekçok nadir hayvan ve bitki türünü de barındıran Dalyan Kanalları, pandemi nedeniyle son yıllardaki en sakin Mayıs ayını geçirdi. Kanallar ve bölge turizmcileri 1 Haziran’da başlayacağı söylenen turizm sezonunu bekliyor.                     

LYhF7_1622371655_4017 Milyonlarca yılda oluşmuş bir doğa harikası: Dalyan Kanalları
 

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed