Mısır’dan Rusya hamlesi: ‘Standart fiyat’ uygulaması başlatıyorlar


Türkiye’den sonra ikinci büyük destinasyon durumundaki Mısır, daha fazla Rus turisti çekebilmek için standart asgari fiyat uygulaması başlatma kararı aldı. Ülkenin turizm bakanı Haled al-Anani, tatil beldelerindeki 1 Kasımdan itibaren sabit fiyat üzerinden konuk ağırlamaları için otellerle anlaşmaya vardıklarını açıkladı. 
 
İzvestiya gazetesinin haberine göre, beş yıldızlı otellerde günlük 40 dolar, dört yıldızlı otellerde ise 28 dolar ücret kesilecek. Turizm bakanı al-Hanani asgari fiyat uygulaması sırasında servis kalitesinden ödün verilmeyeceğinini garanti ettiklerini de söyledi.
 
Rusya 9 Ağustos tarihinde altı yıl aradan sonra Mısır’a uçuşların yeniden başlayacağını duyurmuştu. 6 yıl önce bir terör saldırısı sonucu St. Petersburg uçağının Mısır’da düşmesi nedeniyle Rusya güvenlik riskini ileri sürerek bu ülkeye uçuşlara süresiz ara vermişti.

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: