Ordu doğa harikası şelaleleriyle cezbediyor

Ordu doğa harikası şelaleleriyle cezbediyor

ordu_doga_harikasi_selaleleriyle_cezbediyor_1623751343_0081 Ordu doğa harikası şelaleleriyle cezbediyor
Ordu’nun turizmde öne çıkan şelaleleri, havaların ısınmasıyla ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Uçsuz bucaksız ormanları, dereleri ve yaylalarıyla doğa turizminde adından söz ettiren Ordu’da şelaleler, sıcaktan bunalan ve deniz turizmine alternatif arayanlar tarafından tercih ediliyor.

J86MW_1623751360_7719 Ordu doğa harikası şelaleleriyle cezbediyor

Şelalelere giden bazı vatandaşlar yüzerek serinlemeyi tercih ederken, bazıları ise çevrede piknik yaparak vakit geçiriyor. Vatandaşlar, eşsiz doğal güzellikleri barındıran şelaleleri fotoğraf kareleriyle de ölümsüzleştiriyor. İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Altınordu ilçesindeki Çavuşlar Şelalesi’nde AA muhabirine, Ordu genelinde yaklaşık 2 bin dere olduğunu, derelerin üzerinde ise yüzlerce şelale bulunduğunu söyledi.

mFCoM_1623751377_0576 Ordu doğa harikası şelaleleriyle cezbediyor

Şelalelerin her birinin başlı başına bir destinasyon ve güzellik olduğunu vurgulayan Toparlak, buraların özellikle doğaseverler için muhteşem yerler olduğunu ifade etti.
Toparlak, bölge halkının ve il dışından gelen vatandaşların hafta sonlarını şelalelerde geçirdiğini belirterek, şelale turizmi konusunda önemli çalışmaları olduğunu aktardı.
Ulaşılabilir şelalelerde çevre düzenlemesi ve altyapı gibi çalışmalar yapıldığını kaydeden Toparlak, “Bu çalışmalar tamamlandığında Ordu’ya gelen misafirlerimizin en az bir ya da iki gününü buralarda geçirmelerini sağlayacağız. Böylece Ordu’nun önemli kaynaklarını gün yüzüne çıkarmaya devam edeceğiz.” dedi.

“ORDU’NUN ŞELALELERİNİ GÖRMEYE VE KEŞFETMEYE DAVET EDİYORUZ”

Toparlak, Ordu’nun şelaleleri hem yerel halk hem de misafirler tarafından son derece ilgi gördüğüne dikkati çekerek, şöyle konuştu “Şalelere gelen insanlar günlerini çok güzel bir şekilde dinlemiş olarak geçiriyorlar. İnsan hayatında su sesi önemli. Dolayısıyla bu sesin altında oturmak, burada çay içmek ve haftanın yorgunluğunu atmak son derece güzel. Bütün vatandaşlarımızın bu sesi bizimle paylaşması arzusundayız. Bütün misafirlerimizi, Ordu’nun şelalelerini görmeye ve keşfetmeye davet ediyoruz.”

“EGE VEYA AKDENİZ’E TATİLE GİTMEYE GEREK KALMIYOR”

Altınordu ilçesinin Karaoluk Mahallesi’ndeki Çiseli Şelalesi’ni ziyaret eden Yeşim Çapkın, havaların ısınmasıyla boş vakitlerini şelalelere gelerek değerlendirmeye çalıştıklarını söyledi.

wT9pd_1623751396_2249 Ordu doğa harikası şelaleleriyle cezbediyor

Şelalelerin doğayla iç içe, nefes alınabilecek yerler olduğunu dile getiren Çapkın, salgın sürecinde çok bunaldıklarını, kontrollü normalleşme dönemiyle ilk fırsatta şelaleye geldiklerini anlattı. Çapkın, herkesin bu doğal güzelliği yaşaması gerektiğini, iş stresine bu gibi yerlerin iyi geldiğini kaydetti.

Mesut Taşlı da yazın başlamasıyla ailesiyle Çiseli Şelalesi’ne gelerek vakit geçirdiklerini, şelale suyunun temiz ve oldukça serin olduğunu, bu gibi yerlerin kendilerine çok iyi geldiğini aktardı.

gvglu_1623751423_2487 Ordu doğa harikası şelaleleriyle cezbediyor

Filiz Arslan ise Çiseli Şelalesi’nin çok güzel bir yer olduğunu, burada birçok kez dizi ve klip çekildiğini söyledi. Buranın oksijeni ve doğasıyla kendilerine huzur verdiğini vurgulayan Arslan, “Bizler için Ege veya Akdeniz’e tatile gitmeye gerek kalmıyor. Burası bize yetiyor. Çünkü burası doğa harikası bir yer.” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed