Palandöken’de ilkbaharda da kayak keyfi yaşanıyor

Palandöken’de ilkbaharda da kayak keyfi yaşanıyor

palandoken_ilkbaharda_da_kayak_keyfi_yasaniyor_1618232636_5516 Palandöken'de ilkbaharda da kayak keyfi yaşanıyor
Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde ilbaharda da kayak yapılıyor. 56 saatlik sokağa çıkama kısıtlamasında Palandöken’e giden kayakseverler, gün boyu kaymanın keyfini çıkardı.

enM49_1618232645_8196 Palandöken'de ilkbaharda da kayak keyfi yaşanıyor

Deniz seviyesinden 3 bin 176 metre yükseklikteki Palandöken’in pistlerinde, 1,5 metreyi bulan karda kayak sezonu devam ediyor. Türkiye’nin dört bir tarafından Palandöken’e gelen yerli ve yabancı turistler, ilkbaharda kayak yapmanın keyfini çıkarıyor. Otelde konaklayanlar ya da sporcularla dolan pistlerde kısıtlamada rengarenk görüntüler ortaya çıkıyor.

Yaşlısıyla, genciyle pistleri dolduran kayakseverlerden Dilşat Özak, “Kayak için ailece Tarbzon’dan geldik. Kısa bir kayak tatili yapmak istedik. Çok keyif alıyoruz. Her pist açık olmasa da burası çok güzel. Ben kayakta çok acemiyim ama öğrenerek halletmeye çalışıyorum. Bbu mevsimde kayak yapmak çok keyfili oluyor” diye konuştu.

IKVmp_1618232658_8707 Palandöken'de ilkbaharda da kayak keyfi yaşanıyor

Palandöken’de kayak öğretmenliği yapan Yavuz Kıyıcı ise “Nisanın 15’ine kadar kayak sezonu devam edecek. Pistlerin onarımı için iki gün ara verildikten sonra tekrar açılacak ve mayıs ayında da kayak yapılabilecek” dedi.

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed