Seyahat Tavsiyeleri

Palandöken’de ilkbaharda da kayak keyfi yaşanıyor


Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde ilbaharda da kayak yapılıyor. 56 saatlik sokağa çıkama kısıtlamasında Palandöken’e giden kayakseverler, gün boyu kaymanın keyfini çıkardı.

Deniz seviyesinden 3 bin 176 metre yükseklikteki Palandöken’in pistlerinde, 1,5 metreyi bulan karda kayak sezonu devam ediyor. Türkiye’nin dört bir tarafından Palandöken’e gelen yerli ve yabancı turistler, ilkbaharda kayak yapmanın keyfini çıkarıyor. Otelde konaklayanlar ya da sporcularla dolan pistlerde kısıtlamada rengarenk görüntüler ortaya çıkıyor.

Yaşlısıyla, genciyle pistleri dolduran kayakseverlerden Dilşat Özak, “Kayak için ailece Tarbzon’dan geldik. Kısa bir kayak tatili yapmak istedik. Çok keyif alıyoruz. Her pist açık olmasa da burası çok güzel. Ben kayakta çok acemiyim ama öğrenerek halletmeye çalışıyorum. Bbu mevsimde kayak yapmak çok keyfili oluyor” diye konuştu.

Palandöken’de kayak öğretmenliği yapan Yavuz Kıyıcı ise “Nisanın 15’ine kadar kayak sezonu devam edecek. Pistlerin onarımı için iki gün ara verildikten sonra tekrar açılacak ve mayıs ayında da kayak yapılabilecek” dedi.

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: