Pembe kumlara sahip Ekincik Koyu


Köyceğiz’de gezilecek yerler içerisinde harika adresler var. Bunlardan biri de Ekincik Koyu. Muhteşem koy öyle güzel bir kum rengine sahip ki Türkiye’de başka hiçbir yerde görülmeyen bir detay yer alıyor burada. Ekincik Koyu’nun plajında yer alan kum pespembe bir renge sahip. Pembe kumlar herkesin ilgisini çekerken tertemiz su da keyifli vakit geçirmek isteyenlerin dikkatini alan diğer bir unsur olarak bulunuyor.  

Dünyanın en güzel tatil köşelerinden biri gizli kalmış bir cennet Ekincik Koyu. Ekincik Köyü’nde yer alıyor bu güzel gezi adresi. 400 kişilik bir nüfusa sahip olan köy yazları turistleri kendine çekiyor. Köyün güzeller güzeli koyu bir kilometre uzayan plaja sahip. Kampçıların da uğrak yeri olan koyda karavancılar da yer alıyor.  

Arkanızda harika çam ormanları yer alırken önünüzde masmavi güzelliği ile uzanan Akdeniz yer alıyor. Kış aylarında da ılık bir yapıya sahip Ekincik Koyu. Yaz aylarında dahi sessiz ve sakin bir yer burası. Yumuşacık pamuk gibi bir kumu var Ekincik Koyu’nun. Aynı zamanda bir de limanı var koyun. Yatçıların ve teknecilerin de uğrak yeri. Birkaç butik otel ve ağaç ev var konaklamak için. Çok fazla konaklama yeri bulunmuyor ve sessizlik arayanların da birinci tercihi oluyor burası.  

EKİNCİ KOYU KAMP ALANI  

Koyda kamp yapmak için harika yerler var. Yemyeşil doğaya yaslı kamp alanları dinlenmek için harika yerler sunuyor. Tertemiz kamp alanları bulunuyor burada karavanla konaklama sağlayabilirsiniz. Dilerseniz çadırınızı da kurabileceğiniz yerler var.  

KÖYCEĞİZ’DEN EKİNCİ KOYU’NA NASIL GİDİLİR? 

Ekincik Koyu Muğla’nın Köyceğiz’i ilçesine 35 kilometre mesafede bulunuyor. Önce Köyceğiz’e ulaştığınızda burada koya gitmeniz daha basit olacaktır. Dalyan’dan feribotla da Ekincik Koyu’na ulaşım sağlayabilirsiniz.  

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: