Seyahat Tavsiyeleri

Ruslar pişman: Mısır asla Türkiye’nin yerini alamaz


Moskova’nın üç büyük uluslararası havaalanından biri olan, THY’nin de tüm Moskova seferlerini yaptığı Vnukovo Havaalanı’nın sahiplerinden Vitaly Vantsev, Rusya havacılık sektörünün Türkiye’ye uçuşların 1,5 ay süreyle askıya alınması nedeniyle 6-7 milyar ruble (yaklaşık 80-90 milyon dolar) gelir kaybına uğrayacağını  söyledi. 

RBC’ya konuşan Vantsev, “Üstelik bu daha en büyük kayıp değil, çünkü mayıs dönemi, henüz sezonun zirvesi değil. Zirve Haziran-Temmuz aylarında başlıyor. Bu yüzden Türkiye’de durumun iyileşmesini umuyoruz ”dedi.

Vantsev’e göre yaz aylarında Mısır tatil bölgelerine uçuşlar başlasa da, Türkiye’den kaynaklanan bu kayıpları telafi edemeyecek.

Vantsev, “Yaz dönemi Mısır’ı asla yaz Türkiye’sinin yerini alamaz. Çünkü vatandaşlarımız çok sıcak diye yazın Mısır’a uçmuyor, burası bir kış tatil beldesi, her zaman böyleydi. Kural olarak, yaz sezonu boyunca sadece dalışla uğraşan az sayıda turist oraya uçuyor. Mısır pazarı için sezon Ekim-Mayıs arası” dedi.

Kaynak: turkrus.com

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: