Seyahat Tavsiyeleri

Sıralamada değişiklik olmadı! İşte Dünyanın en güçlü pasaportları


Ülkelerin kaç ülkeye vizesiz gidebildiğine göre hazırlanan Henley Pasaport Endeksi güncellendi.

En yeni listeye göre 193 ülkeye vizesiz gidebilme imkanına sahip olan Japon pasaportu dünyanın en güçlü pasaportu oldu.

Japonya’yı, bir başka Uzak Doğu ülkesi olan Singapur, 192 ülkeyle takip ediyor. Almanya ve Güney Kore pasaportuna sahip kişiler ise 191 ülkeye vizesiz gidebiliyor.

Finlandiya, İtalya, Lüksemburg ve İspanya pasaportuna sahip olan kişiler 190 ülkeye vizesiz gitme imkanına sahip. 

Avusturya ve Danimarka pasaportu sahipleri 189 ülkeye, Fransa, İrlanda, Hollanda, Portekiz ve İsveç vatandaşları 188 ülkeye, Belçika, Yeni Zelanda, İsviçre, Birleşik Krallık ve ABD vatandaşları ise 187 ülkeye vizesiz giriş yapabiliyor. 

Çekya, Yunanistan, Malta ve Norveç vatandaşları 186, Avustralya ve Kanada vatandaşları, 185, Macaristan vatandaşları ise 184 ülkeye vizesiz girebiliyor. 

Türkiye ise 111 ülkeye vizesiz giriş yapabilerek listede 56. sırada yer alıyor. Ancak ülkeler tek tek sıralandığında 95. sırada bulunuyor.  

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: