Turist çekmek sıra dışı yöntem: Her şey mora boyandı

Turist çekmek sıra dışı yöntem: Her şey mora boyandı

turist_cekmek_sira_disi_yontem_her_sey_mora_boyandi_1616145523_1096 Turist çekmek sıra dışı yöntem: Her şey mora boyandı
Güney Kore’deki Banwol ve Bakji adaları sakinleri Kovid-19’a rağmen daha çok turist çekmek için adayı adeta “mor” renge boyadı. Son üç ayda 100 binden fazla turist ağırlayan “Mor adalar” ziyaretçilerden tam not aldı. 

Tyg6f_1616145532_6823 Turist çekmek sıra dışı yöntem: Her şey mora boyandı

Güney Kore’nin güneybatısındaki Shinan ilçesinde yer alan Banwol ve Bakji adaları mor adaya büründü.Ada sakinleri ise bölgeye daha çok turist çekmek için sıra dışı bir yönteme başvurdu. Adalardaki yollar, köprüler ve binalar mor renge boyandı. 2015 yılından bu zamana kadar adayı mor renge dönüştürebilmek amacıyla başlatılan projenin maliyetinin 4.8 milyar dolar olduğu açıklandı.Adaya mor giyen ziyaretçilerden ücret alınmadığı belirtildi.

“DAHA ÇOK KİŞİ ÇEKİYORUZ”

60 yılı aşkın süredir Bakji adasında yaşayan Shin Deok-im (79), yerel medyaya yaptığı açıklamada, “Gençler adayı terk ettiğinden beri bizler gibi yaşlı insanların hayatları burada oldukça monoton geçiyor. Gençlerin ve çocukların adamızı ziyaret etmeleri mutlu ediyor. Daha çok kişi çekiyoruz. Hepsi benim torunların gibi” ifadelerini kullandı.

RyvUh_1616145543_84 Turist çekmek sıra dışı yöntem: Her şey mora boyandı

ADALARA 3 AYDA 100 BİNDEN FAZLA TURİST GELDİ

Seul hükümeti tarafından da desteklenen ve koronavirüs salgınınına rağmen ‘Mor Adalar’ projesiyle birlikte ziyaretçi sayısında artış yaşandığı görüldü. Resmi olarak 2019 yılında faaliyete geçen projede, 487 bine aşkın turistin adayı ziyaret ettiği açıklandı. 28 bin metrekare çatının leylak rengine boyandığı belirtildi. Adanın mimari yapısı dışında restoranlarında gerçekleştirilen mor yemek ve servis uygulaması da turistlerin bölgeye olan ilgisini arttırdı.

“HER SABAH MOR GİYİNİYORUM”

Bakji adasında yaşayan 88 yaşındaki Jung Soon-shim de yaptığı açıklamada, “Her sabah baştan aşağıya mor giyiniyorum. Bunu yapmak beni çok mutlu ediyor’’ ifadelerini kullandı.

 

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed