Türkiye’nin en güzel mavi tur durakları

Türkiye’nin en güzel mavi tur durakları

turkiyenin_en_guzel_mavi_tur_duraklari_1622634406_6454 Türkiye'nin en güzel mavi tur durakları
Kovid-19 salgını ile yaz tatilini aile ya da yakın arkadaş grubuyla kalabalıklardan uzak teknede geçirme fikri, tatil severler tarafından büyük bir ilgi görüyor. Pandemi sebebiyle kullanıcılar klasik tatil seçenekleri yerine daha yakın çevresindeki kişilerin bulunduğu tekne tatilini tercih ediyor. 41 ülke ve 960 farklı lokasyonda hizmet veren Türkiye’nin lider tekne kiralama platformu viravira.co tatil için tekneyi tercih edenlere ziyaret edilebilecek en gözde mavi tur duraklarını açıkladı. 

Pırıl pırıl suyu ile mavi yolculukların gözdesi Bodrum!

Tarih boyunca çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapan Bodrum, mavi tur severlerin oldukça sık tercih ettiği duraklardan biri olarak karşımıza çıkıyor. 

lgZaL_1622634430_662 Türkiye'nin en güzel mavi tur durakları

Görülmeye değer pek çok destinasyon arasında başı çeken Bodrum’da mavi yolculuk turunda ziyaret edilebilecek popüler duraklardan biri olan ve dibi gözüken berrak denizi sayesinde ününe kavuşmuş Akvaryum Koyu ile Kleopatra’nın çamur banyosu yaptığı rivayet edilen Karaada tatilcilerin gözdesi olarak yer alıyor.

İsmini Apollo’nun oğlu Telmessos’tan alan kent Fethiye!

“Işıklar Ülkesi” olarak bilinen Fethiye’nin birbirinden güzel doğa harikası koyları bulunuyor. Bu koylardan bazılarına karayolu ile ulaşım sağlanamadığından sadece tekne tatili sırasında keşfedilebiliyor.

pO7EG_1622634468_5655 Türkiye'nin en güzel mavi tur durakları

Doğa, deniz ve güneş üçlüsünün buluştuğu Fethiye’de ziyaret edilebilecek popüler mavi tur duraklarından biri; benzersiz doğası, turkuaz denizi ve meşhur kelebekleri ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çeken Kelebekler Vadisi, bir diğeri ise; durgun denizi ve muhteşem doğası ile bilinen Ölüdeniz. Ölüdeniz’de yer alan Babadağı’nda tatil severler yamaç paraşütü yaparak tatiline farklılık katabiliyor.

Doğal güzellikleri ve bakir koylarıyla Göcek!

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Göcek, tatil sezonu boyunca hem doğal güzellikleri hem bakir koyları ile mavi yolculuk severlerin en çok tercih ettiği rotalar arasında yer alıyor. Göcek’in suyu oldukça ılık olan ve bahar aylarından itibaren denize girebilmenin mümkün olduğu Sarsala Koyu’na tekne ile gitmek oldukça keyifli bir tatil seçeneği olarak karşımıza çıkıyor.

JJr6V_1622634661_0754 Türkiye'nin en güzel mavi tur durakları

Bir diğer görülmesi gereken yer ise birçok tarihi kalıntıya ev sahipliği yapan ve Prens Adası olarak da bilinen Domuz Adası’dır. Bu kalıntıların bir kısmının su yüzeyinde bulunması sebebiyle tekneler Ada’nın kuzeyinde bulunan demirleme alanına yanaşabilmekteler..

Yeşilin en güzel tonlarının buluştuğu Marmaris!

Marmaris, Ege Bölgesi’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olmasının yanı sıra doğal bir liman kenti olarak da biliyor. Sahip olduğu çam ormanları nedeniyle halk arasında “Yeşil Marmaris” olarak bilinen bu bölge, tekne tatili yapmak isteyenler için oldukça ideal bir yer  olarak karşımıza çıkıyor.

WVeYz_1622634690_6474 Türkiye'nin en güzel mavi tur durakları

Marmaris’in 25 kilometre güney batısında yer alan Kumlubük Koyu, dağ yamacında doğal güzelliğin denizle buluştuğu bir yer. Marmaris’te gezilebilecek bir diğer tatil durağı ise İngilizler’in “Bird the bed” yani “Kuş Yatağı” olarak isimlendirdikleri Marmaris’in Reşadiye yarımadasında yer alan Bördübet Koyu.

Dalış tutkunları için ideal bir bölge: Kaş!

Likya yolu üzerinde yer alan Kaş, tatil severlerin tekne kiralayarak rahatlıkla gidebileceği, ayrıca doğal ve tarihi güzelliklerine hayran kalacağı muhteşem bir tatil alternatifi olarak karşımıza çıkıyor. Dalış tutkunları için de ideal bir bölge olan Kaş, bu nedenle mavi tur tatilinde sıkça tercih ediliyor. Kaş’ın Hidayet Koyu bölgesinde yer alan sualtı arkeoloji parkı Kaş Arkeopark mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Tekne tatiliniz sırasında Kaş’ta ziyaret edilmesi gereken duraklar arasında ise Kaputaş Plajı ön plana çıkıyor. 

IRB2k_1622634715_5634 Türkiye'nin en güzel mavi tur durakları

Eşsiz coğrafi yapısıyla tüm dünyanın ilgisini çekmeye devam eden ve “Kanyon Ağzı” olarak bilinen bu etkileyici bölge, iki dağın arasında kalan bir kanalın denize açıldığı harika bir plajı tatil severlere sunuyor. Kaş’ta gezilebilecek tatil duraklarından bir diğeri ise; Noel Baba olarak tanınan Nikolaus’un doğduğu topraklar olarak bilinen Patara Plajı. Berrak, tertemiz denizi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Patara, Türkiye’nin en uzun kumsallarından biri ve Caretta Caretta kaplumbağalarının da yıllardır üreme bölgesi olarak seçtiği bir alan olarak biliniyor.

 

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed