Seyahat Tavsiyeleri

Türkiye’nin en keyifli sürüş rotaları


Ege sahillerinden, İç Anadolu’nun bozkırlarına ülkemizin dört bir tarafı o kadar güzel ki adeta cennet gibi… Bu ‘cennet’e giden yollar da bir o kadar güzel…

Şehrin gürültüsünden, kalabalığından ve kasvetinden bunalıp bir yere gitmeye karar verdiyseniz gideceğiniz yol sizi motive etmeli. Türkiye’nin en güzel yollarını sizler için derledik. Aracınızda müziğinizi açın ve her dakikasından keyif alacağınız yola kendinizi verin…

1. Finike-Kaş

Antalya’da Finike’den Kaş’a giden yolda seyahat ediyorsanız birbirinden güzel manzaralar görmeniz kaçınılmaz. Yol oldukça virajlı fakat yolda sizin bekleyen manzaralar o kadar mükemmel ki o zorlu virajları umursamıyorsunuz. Keyif verici bu yolda karşınıza muazzam koylar da çıkacak. Eğer ekipmanınız sağlamsa koylarda denize girebilir ve yemek yiyebilirsiniz.

2- Eskişehir-Han

İtalya Toskana’ya hayran olanlar henüz Eskişehir’deki Han yolunu görmemiş olsa gerek. Burada araç kullanmak oldukça keyifli, çünkü dümdüz yollardan geçiyorsunuz ve etrafınızda gözünüzü dinlendirecek yeşilin tonları yer alıyor.

3-Afyonkarahisar-Ankara

Eğer Ankara’dan yola çıkıp Afyonkarahisar’a gitmeyi planlıyorsanız sizi harika bir yolculuk bekliyor demektir. Bir kere sizi uçsuz bucaksız bir bozkır karşılayacak ve yol üzerinde Yazılıkaya, Gordion, Aldavaz Vadisi, Frigya Vadisi’ne de uğramalısınız.

4-Marmaris-Bozburun

Bu yolda gözleriniz Ege’nin mavisine doyacak. Kıvrımlı yollardan geçerken karşınıza harika manzaralar çıkacak. Eğer yaz ayındaysanız rota üzerinde yer alan Turgut Şelalesi’ne buz gibi suya girerek serinleyebilir, Kızkumu Plajı’nda denize girerek keyif yapabilirsiniz.

5-Çanakkale – Karaburun

Yaklaşık 500 kilometre süren bu yolda hem doğa ve hem deniz manzarasına doyacaksınız. Hazır yola çıkmışken de rotanız üzerinde bulunan Altınoluk, Kaz Dağları, Ören, Akçay, Cunda, Dikili ve Eski Foça’ya uğramanızı tavsiye ederiz.

6-Abant Yolu

Mevsim sonbaharsa sürüş yapabileceğiniz en güzel yol Abant’ta yer alıyor. Sağınız solunuz ağaçlarla kaplı, yerde sonbaharın renk cümbüşünü oluşturan yapraklar var…
Huzur dolu bu yolun sonu ise Abant Gölü’ne varıyor.

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: