Seyahat Tavsiyeleri

Türkiye’nin oryantiring rotalarına bir yenisi eklendi


Manisa’nın Demirci ilçesinde doğal güzelliğiyle dikkati çeken Cevizli Dere Şelalesi, Türkiye Oryantiring Federasyonunca Sarıçayır Doğa Aktiviteleri ve Milli Bilinç Kampı Turizm Merkezi projesi kapsamındaki oryantiring rotasına eklendi. İlçe merkezine 35 kilometre uzaklıktaki Bardakçı Mahallesi’nde bulunan yaklaşık 10 metrelik şelale ve çevresi, doğal güzellikleriyle görenlerin ilgisini çekiyor.

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, gazetecilere yaptığı açıklamada, doğal güzelliklerinin tanınması için doğa severleri ve sporcuları ilçeye davet ettiklerini belirtti. Cevizli Dere Şelalesi’nin, Türkiye’nin gözde oryantiring rotaları arasına girdiğini ifade eden Selçuk, “Şelalemizin bulunduğu bölge, Oryantiring Federasyonunca ilçede devam eden Sarıçayır Doğa Aktiviteleri ve Milli Bilinç Kampı Turizm Merkezi projesi kapsamındaki oryantiring rotasına dahil edildi. İlçede daha fazla sayıda dağcı ve doğa sporcularını misafir etmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: