Van’ın Pamukkale’si ziyaretçilerini büyülüyor


Van’ın Başkale ilçesinde bulunan ve Pamukkale’yi andıran travertenler, ilkbaharda ayrı bir güzelliğe bürünüyor. İlçeye 35 kilometre uzaklıktaki Dereiçi Mahallesi’nde bulunan travertenler, doğa harikası görüntüsü ve Denizli’deki Pamukkale’ye benzerliğiyle ilgi çekiyor.

Doğal sit alanı olarak ilan edilen travertenleri görmeye giden doğaseverler, ulaşım sıkıntısının giderilmesi ve tanıtım çalışmalarıyla bölgenin turizme kazandırılabileceğini belirtti.

Doğasever Müjdat Karaaslan, herkesin kentteki bu güzelliği görmesi gerektiğini belirterek, “Bugün Van’ın Başkale ilçesindeyiz. Travertenleri görmeye geldik. Eşsiz bir manzara var burada. Doğaseverleri buraya davet ediyoruz.” dedi.

Halit Aşan ise bölgenin Pamukkale’yi andırdığını ifade ederek, “Daha önce binlerce insan bu güzelliği görmeye geliyordu. Salgın sürecinde bu azaldı. İnşallah salgın biter ve eski günlere kavuşuruz. Burası bölgenin en güzel yerlerinden biri.” ifadelerini kullandı.

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: