Van’ın tarihi Kuzu Adası’na büyük ilgi


Van’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre kesin korunacak hassas alan ilan edilen Kuzu Adası, doğal güzelliğiyle ziyaretçilerin beğenisini topluyor.

Van Gölü’nde birçok kuş türüne ev sahipliği yapan ve şapel kalıntısının bulunduğu adaya gelen ziyaretçiler, doğayla iç içe zaman geçirerek güzel manzaranın keyfini çıkarıyor.

Ziyaretçilerden Taner Avcı, ilk kez geldiği adaya hayran kaldığını söyledi.Adanın özellikle kuş bakışı güzel bir manzarasının olduğunu belirten Avcı, “Sakin, masmavi ve insanların zarar vermediği tertemiz koyları var. Harika bir doğal güzelliğe sahip bir ada. Birçok kuş türü adada yer alıyor. Bunları görme şansımız da oldu. Adanın en tepesinde çok eski bir şapel bulunuyor. Bu ada da Akdamar Adası kadar güzel ve tarihi ile doğal bir güzelliğe sahip” diye konuştu.

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: