Yaz sezonunun favori ülkeleri Türkiye ve Yunanistan olacak

Yaz sezonunun favori ülkeleri Türkiye ve Yunanistan olacak

yaz_sezonunda_favori_ulkeler_turkiye_ve_yunanistan_olacak_1617777957_3149 Yaz sezonunun favori ülkeleri Türkiye ve Yunanistan olacak
Avrupa’nın en büyük turizm şirketi TUI, pandemiden büyük zarar gören uluslararası turizmin yaz aylarında tekrar canlanmasının beklendiğini duyurdu.

TUI İngiltere ve İrlanda Genel Müdürü Andrew Flintham, seyahat artışı beklenen yerler arasında Türkiye, Yunanistan ve Kıbrıs’ın ilk sıralarda yer almasının muhtemel olduğunu söyledi.

Flintham, BBC’ye verdiği röportajda, Avrupa ülkelerinin, Covid-19 vakalarını tekrar kontrol altına almaları için “yaz sezonundan önce hala vakit olduğunu” kaydetti.

Yurt dışına seyahat başladığında en olası destinasyonların neresi olacağı sorusına Flintham, “Kıbrıs piyasaya çıktı ve oldukça pozitif, Yunanistan ve Türkiye de öyle. Ayrıca İspanya var.” dedi.

Karayipler’in de bu listede olabileceğini söyleyen Flintham, 11 hafta içinde seyahat rotalarının belli olmasını beklediklerini ifade etti.

İngiltere’nin mayıs ayında açıklanacak olan ‘yeşil seyahat listesinde’ Maldivler, Cebelitarık, Malta ve İsrail’in de yer alacağı belirtiliyor.

TEK DOZLUK JANSSEN AŞISI

Gelişmiş aşılama programlarına sahip olan Bermuda, Cayman Adaları, Anguilla, Antigua ve Barbuda ve Barbados gibi Karayip adaları da yeniden açılacak ilk adalar arasında gösteriliyor.

Bu arada gençlerin seyahat planı yapmasını kolaylaştıracak olan ve 18 ile 30 yaş arasındakilere uygulanacak Janssen aşısının temmuz ayına kadar satışa sunulması bekleniyor.

AB Komisyonu, bu yılın başında pandemiden dolayı büyük zarara uğrayan Almanya’da turizm devi TUI’ye yapılması planlanan 1 milyar 250 milyon euro dolayındaki devlet yardımına onay verdi.

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) küresel turizm sektörünün Covid-19 salgınının yol açtığı seyahat kısıtlamalarının etkisiyle 2020 yılında 1,3 trilyon dolar kaybettiğini duyurmuştu.

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed