Afyonkarahisar’ın peri bacaları keşfedilmeyi bekliyor

Afyonkarahisar’ın peri bacaları keşfedilmeyi bekliyor

afyonkarahisarin_peri_bacalari_kesfedilmeyi_bekliyor_1629360166_3483 Afyonkarahisar'ın peri bacaları keşfedilmeyi bekliyor
Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesi Yukarı Kurudere köyünde bulunan peri bacaları eşsiz doğal güzelliği ile keşfedilmeyi bekliyor. Emirdağ ilçesine bağlı Yukarı Kurudere köyünde bulunan mağaralar ve peri bacaları eşsiz doğası ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Frigya ve Roma döneminden kalma eserleri bünyesinde barındıran Kurudere mağaraları keşfedilerek turizme kazandırılmayı bekliyor. 

9Kknu_1629360174_3042 Afyonkarahisar'ın peri bacaları keşfedilmeyi bekliyor

Peri bacalarının da bulunduğu tarihi plato drone ile havadan görüntülendi. Köyde yaşayan ve tarihi dokunun turizme kazandırılmasını isteyen Saniye Esen, mağaraların keşfedilmeyi beklediğini kaydetti. Esen, “Yukarı Kurur Dere köyünde bulunuyoruz. Köyümüzün keşfedilmeyi bekleyen çok güzel mağarası var, doğal oluşumları var. Keşfedilmeyi bekliyor. Turizme kazandırılmalı bence. Buraya yol yapılması ve düzeltilmesi gerekli. Buraya mesire alanları yapılmalı. Burası tarihi bir yer. Mağaraların içi gezilmeli, keşfedilmeli” diye konuştu.                   

FUuRE_1629360189_818 Afyonkarahisar'ın peri bacaları keşfedilmeyi bekliyor

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed