Akdeniz BiletiAkdeniz'e Ne Zaman GidilirNe Zaman GidilmeliSeyahat

Antalya’ya Ne Zaman Gidilir?

Gezi Biletim’den herkese selam dostlar, bugün Antalya’da güzel bir tatil için Antalya’ya ne zaman gidilir onu inceleyeceğiz. Aslında hepimiz az çok tahmin edebiliriz Antalya’ya ne zaman gideceğimizi, Antalya neredeyse ülkemizin en sıcak şehirlerindendir. Peki kaliteli bir tatil için doğru zaman ne zamandır? Gelin birlikte inceleyelim dostlar 🙂 


ANTALYA’YA NE ZAMAN GİDİLİR? 


Akdeniz iklimi genel olarak yazları sıcak kışları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Antalya’ya gidilecek en doğru zaman aslında yaz aylarıdır. Turizmin en gözde şehirlerinden biri olan Antalya pek çok yerli yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bu hem yerli halkın hemde ülkenin avantajına bir durumdur. 

Her şeyin aslında bir avantajı olduğu gibi bir dezavantajı da vardır dimi dostlar? Peki gelelim Antalya’nın yaz tatili için dezavantajı nelerdir? 

  • Oldukça sıcak olan Antalya kimisi için avantaj iken kimisi için dezavantaj olabilmektedir. Sonuçta herkes sıcağı sevecek diye bir şey yok yani dimi dostlar 🙂 
  • En gözde tatil mekanı olan Antalya yaz aylarında epey bir kalabalık olmaktadır. Açıkçası plajlarda yer bulmak bile bir zorluktur. 

Peki biz Antalya’ya ne zaman gideceğiz? Aslında bu tamamen bir tercih meselesi fakat benim önerim ise ilkbahar aylarında Antalya’ya gitmektir. Yaz ayları kadar dolu değil, hava çok aşırı sıcak değil, çok aşırı kalabalık değil. Bu etmenler göz önünde bulundurulunca ilkbahar aylarında gitmek daha mantıklı olur diye düşünüyorum dostlar, tabi az öncede dediğim gibi tamamen bir tercih meselesi bu ise sadece bir öneri dostlar 🙂 


Konu İçerisinde yazmayı unuttuğumu veya yazılması gereken diğer şeyleri, görüşlerinizi, düşüncelerinizi, yorum yaparak belirtirseniz çok sevinirim dostlar..

Eğer Sizinde Yolunuz Bir Gün Antalya’ya Düşerse, Gezi Biletim’in Size Rehber Olmasını Dilerim..


 

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: