Antalya’yı 4 ayda 129 ülkeden turist ziyaret etti


Sağlıklı ve güvenli tatil imkanı sunan Antalya, yılın ilk dört ayında Rusya, Almanya, Ukrayna, Kazakistan, Polonya başta olmak üzere 129 ülkeden misafire ev sahipliği yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın koordinasyonunda koronavirüs salgını sürecinde başlatılan “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı” kapsamında kentteki birçok tesis, sertifikayla hizmet sunuyor. Alınan tedbirler sayesinde güvenli ve sağlıklı turizm hizmeti veren Antalya, salgın sürecinde de turistlerin ilk tercihi arasında yer alıyor.

Denizin, kumun, güneşin yanı sıra doğal güzellikleri, tarihi yapılarıyla öne çıkan kente gelen turistler, şehrin yöresel yemeklerini ve kültürünü de tanıma fırsatı buluyor. Misafirler, her türlü imkanın sunulduğu lüks otellerin yanı sıra villa ve karavan turizmine de ilgi gösteriyor.

4 AYDA 445 BİN 671 TURİST GELDİ

Salgına rağmen geçen sene yaklaşık 3,5 milyon turiste ev sahipliği yapan Antalya’yı, ocak-nisan döneminde 445 bin 671 turist ziyaret etti.

Antalya’nın en çok turist ağırladığı ülkelerin başındaki Rusya’dan 296 bin 131, Almanya’dan 39 bin 485, Ukrayna’dan 30 bin 409, Kazakistan’dan 12 bin 908, Polonya’dan 8 bin 490, İran’dan 5 bin 869, Amerika’dan 485 misafir geldi. Kent, 129 ülkeden misafir ağırladı.

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: