Bir kamp çantasında olması gerekenler

Bir kamp çantasında olması gerekenler

bir_kamp_cantasinda_olmasi_gerekenler_1618216940_8947 Bir kamp çantasında olması gerekenler
Kamp, doğayla iç içe yaşamayı sevenlerin vazgeçilmezi… Kamp yapmaya karar verilir ve sonrasında ‘nereye kamp atsam’ sorusuna cevap aranır. Bazen bir göl kenarında, bazen de ormanda doğanın derinliklerine kamp yapılır.

Tabi kamp yapmanın bazı gereklilikleri var. Bunlarına başında çantanızı doğru hazırlamak yer alıyor. Aksi takdirde kamp tatiliniz size zulüm olacaktır. Şehirden de uzaklaşacağınız için lazım olan malzemeleri bulmak da bir hayli zor olacak. Yani keyifli bir kamp yapmak istiyorsanız çantanız eksiksiz olmalı. Bu yazımızda sizlere bir kamp çantasında neler olması gerektiğini anlattık.

Çantanızda olması gerekenlerden bahsetmeden önce ‘doğru sırt çantası nasıl seçilir’ konusuna biraz değinelim. Öncelikle ilk dikkat etmeniz gereken kısım çantanın kalitesi, yani ağır yükünüzü taşıyabilmesi. Tabii ağır yük taşımak size eziyet olmamalı. Bunun için de çantanın bel, sırt ve boyun destekli olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde bu durum size bel ağrısı ve yorgunluk olarak geri dönecektir.

İşte bir kamp çantasının içinde temel olarak olması gerekenler: İlk yardım kiti, fener, navigasyon araçları, yiyecek ve içecek, mat, çadır, yedek kıyafet, çakmak ya da kibrit ve bıçak

ytL0D_1618217086_8492 Bir kamp çantasında olması gerekenler

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed